fbpx
-1 C
Skopje

Реал со најконтроверзен трансфер во историјата на фудбалот, Роналдо и Перез воодушевени

АКТУЕЛНО

Амбасадорката Брнс: Разочарани сме од ветото на Бугарија, Северна Македонија беше подготвена

Разочарани сме од ветото на Бугарија од повеќе причини, прво затоа што веруваме дека Северна Македонија беше подготвена да го започне процесот на отворање...

Се огласи пред да замине: Ќе се вратам на некаков начин

Американскиот претседател Доналд Трамп им порача на присутните во воената база Ендруз дека ќе се врати на некаков начин и секогаш ќе се бори...

Николовски со честитка за Богојавление: Да се обврземе на чесност, одговороност, правичност, меѓусебно помагање и разбирање

Вицепремиерот за борба против корупција и криминал, за одржлив развој и ресурси Љупчо Николовски по повод денешниот голем христијански празник упати честитка од православниот...

Kaракачнов со нова изјава: Самиот Бучковски има добра волја, но тие кои го праќаат кај нас немаат

Најнови вести поврзани со македонско бугарските односи Тој вели дека македонските власти три и пол години не направиле ништо и сега се надеваат на тоа...

Реал Мадрид во моментов заостанува дури со осум бодови во однос на водечкиот тим на Барселона. Пред нив е и Валенсија, што на “кралевите“ баш никако не им одговара. Каталонците се водечки тим и покрај бројните проблеми со кои се соочуваат.

Ни во Мадрид не цветаат ружи, Герет Бејл веќе некое време е на удар на критичарите и сигурно ќе го напушти Реал. Можеби веќе и во јануари.

Сега е веќе сосема јасно дека Флорентино Перез одлучил да тргне по нов напаѓач, кој е спремен да го плати и преку 100 милиони евра. Перез ја одреди главната мета во јануари. Тоа е никој друг туку ниту помалку ниту повеќе Антонио Гризман, еден од најдобрите напаѓачи на светот и предводник на Атлетико. Дон Балон соопшти дека Перез прво отишол да се види со Кристијано Роналдо кој го прашал дали има желба Гризман да биде доведен во Реал.

Фото

Наводно, ваквата вест го воодушевила португалецот и тој бил убеден дека французинот ќе се вклопи сјајно во тимот. Откупната клаузула е “само“ 100 милиони евра, а Реал тоа секако може да го исплати.

Меѓутоа, земајќи го во предвид големото ривалство тоа ќе биде еден од најконтроверзните трансфери во историјата на фудбалот, но Перез е одлучен да го оствари, секако со Роналдов благослов.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Најнова вест: Британскиот сој на коронавирусот регистриран во Македонија

Од Министерството за здравство информираат дека денес при при анализа на податоци од позитивни ковид пациенти во месец јануари, во приватна лабораторија за генетика...

Раkoт вљубен и посесивен, таjни непријатeли саkaaт да му наштетат на лавот

Ако се занимавате со приватен бизнис, ве очекува успех во областите врзани со хуминитарна или уметнички дела. Бракот е стабилен. Брачниот партнер разбира дека...

Германија воведе нови построги правила за влез

За земјите со особено голем број инфекции, меѓу кои е и нашата, или со опасни мутации – од недела важат построги правила за влез...

Несекојдневна сообракајka во Скопје: Велпсипедист преазил пешаk, па избегал

Во текот на вчерашниот ден во 14: 10 часот во Скопје на улица „50-та Дивизија“ велосипед управуван од засега непознато лице кое го напуштило...

Кои хороскопски знаци се најкомпатибилни?

Одредени карактеристики од хороскопските знаци ни кажуваат на кој начин ќе функционираат два знаци во една врска па затоа тие можат да бидат корисни...
- Advertisement -