fbpx
10.3 C
Skopje

Руди Гарсија се потсмева со ПСЖ: Имаат 222 милиони на лекар

АКТУЕЛНО

Љубчо Георгиевски се огласи за интервјуто на Заев:Заев решава два-три крупни проблеми од државен аспект

Љубчо Георгивески, лидер на ВМРО Народна партија, е на став дека сите работи што ги кажал премиерот Зоран Заев во интервјуто за БГНЕС се...

Николов: 100 штипски куќи во населбата Света Недела за социјално загрозените семејства

Штип се грижи и ќе се грижи за секој еден свој жител. Солидарноста, хуманоста и посветеноста се нашиот столб и во тој дух ќе...

Европски претставници: Заев ја носи Македонија во ЕУ, таму каде што припаѓа

По повод наградата за човекови права за 2020 година што фондацијата „Фридрих Еберт“ му ја додели на претседателот на СДСМ Зоран Заев, со видео...

Спасовски се огласи за протестите на ВМРО-ДПМНЕ: Почитувајте ги забраните за јавни собири

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска апелираше до опозицијата која најави протести во повеќе градови да ја почитува забраната за јавни собири, заради...

Тренерот на Олимпик Марсеј, Руди Гарсија се потсмеваше со Пари Сен-Жермен и нивната политика на трансфери и зависноста на тимот од Нејмар, пред нивната нова пресметка во Францускиот куп во среда на „Паркот на принцовите“.

ПСЖ ги победија Марсеј со 3:0 во неделата во лигашки натпревар, кој беше во сенка со повредата на стапалото на Нејмар. Гарсија вели дека неговиот ривал Унаи Емери има доволно играчи во нападот, но посочи дека ПСЖ со рекордниот трансфер на Нејмар го оставиле тимот слаб на други позиции.

„Ако го нема Нејмар, тука е Анхел ди Марија. Ќе видиме дали ќе игра Килијан Мбапе или Единсон Кавани бидејќи ги чека Реал Мадрид. Ова е тим изграден за Лигата на шампиони. Ако не ја освојат тогаш нема да бидат успешни. Инвестираа 400 милиони евра, вклучувајќи ги тие 222 милиони кои се кај физиотерапевтот“, вели Гарсија.

Нетрпеливоста меѓу двата тима отиде дотаму што играчот од средниот ред на Марсеј, Дмитри Паје изјави дека сакал да го повреди Нејмар, пред тој навистина да се повреди во дуелот со Буна Сар. Уште еден играч на Марсеј, Адил Рами не сакаше да оди дотаму.

„Не знам дали медиумите зборуваат само за Нејмар. Кога ќе стигнам дома, јас вклучувам ’Плејстешјн’. И без него ПСЖ ќе бидат силен тим, но не смееме да славиме несреќа на некој играч“, објасни Рами.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Љубчо Георгиевски се огласи за интервјуто на Заев:Заев решава два-три крупни проблеми од државен аспект

Љубчо Георгивески, лидер на ВМРО Народна партија, е на став дека сите работи што ги кажал премиерот Зоран Заев во интервјуто за БГНЕС се...

Еве kои групи на луѓе треба да јадат лимон секој ден: Во состојба е да излеkува сериозни болести

Доволниот внес на витамин Ц спречува создавање на камен во жолчката, а ефикасно се бори против настинките и поттикнува регенерација на коските. Лимонската киселина...

Николов: 100 штипски куќи во населбата Света Недела за социјално загрозените семејства

Штип се грижи и ќе се грижи за секој еден свој жител. Солидарноста, хуманоста и посветеноста се нашиот столб и во тој дух ќе...

Kako мали имaле одличен вид: Како Саша и Дејан Матиќ го изгубиле видот (фото)

Пејачите Саша и Дејан Матиќ денес се многу популарни и речиси секоја песна што ќе ја испеат станува хит. Добро е познато дека тие...

Доктор појаснува: Еве кога и како може да се заразите со Ковид-19 носејќи заштитна маска

„Колку почесто излегувате надвор и повеќе време поминувате во гужва, почесто треба да ја перете вашата заштитна маска или пак едноставно да ја фрлите...
- Advertisement -