16 C
Skopje

Сакаме чисто и европско ВМРО-ДПМНЕ без криминалци

АКТУЕЛНО

И Апасиев се огласи за Палчо: Ќе формираме наша црвена милиција

По немилиот настан со Љупчо Палевски – Димитар Апасиев се огласи на фејсбук: Ја не се сеќавам у време на Грујо вака со шипки и...

Груби со најава: Владатa ќе разгледа дали да субвенционира вработување на албанците и граѓани од други помали етнички заедници

Во синоќешното гостување емисијата „Клик плус“, вицепремиерот Артан Груби најави дека Владата ќе ја разгледува можноста за субвенционирање на приватните компании кои ќе вработат...

Премиерот Заев со владина делегација во дводневна посета на Атина

Конференцијата на угледниот магазин „Економист“ како тркалезна маса со Владата на Грција и учесници од регионот, оваа година е посветена на темата „Европа: Зајакнување...

Груевски ја прокоцка волјата на мнозинството граѓани кои што на изборите на 11 декември гласаа за Коалицијата за подобра Македонија. Груевски ја изгуби победата на зелена маса. Во 2006 година ВМРО ДПМНЕ успеа да формира влада со освоени 45 пратенички места, а сега не успеа со 51, некој треба да сноси одговорност, не може некој да си игра со волјата на мнозинството граѓани и да ја предаде власта без никаква борба само заради тоа што сака да си ги скрие неговите тешки криминали и да не одговора пред лицето на правдата.

Дами и господа, ние сакаме чисто ВМРО ДПМНЕ, без криминалци, силно ВМРО ДПМНЕ, со чист образ, некомпромитирано, демократско, европско, тоа е нашата замисла за доброто на партијата. Како поддржувачи на иницијативата за реформи, бараме итна седница на ЦК на ВМРО ДПМНЕ каде што ќе се разгледа предлогот за измени во статутот на ВМРО ДПМНЕ, веруваме дека после разгледувањето предлогот ќе биде прифатен, за потоа да се создаде простор членовите слободно да одлучуваат, кој и како да ги претставува.

Ве повикуваме, заедно, сплотени како никогаш до сега, да се приклучите кон иницијативата за реформи во ВМРО ДПМНЕ, и заедно на претстојните локални избори да издвоиме голема победа!

Пишува: Петар Дељановски

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

30 момчиња од Комити приведени во полициската станица во Кисела Вода

30-тина момчиња од навивачката група „Комити“ вечерва се приведени и однесени на распит во Полициската станица во Кисела Вода, дознава „Инфомакс“. Според нашите информации, момчињата...

Професор претепаал ученичка до смрт поради неточни одговори

Професор по математика од кинеската провинција Сечуан до смрт прee тепал ученик во основно училиште за два погрешни одговори на неговите прашања. Како што пишува...

Конечно излезе видео кое јасно укажува зошто треба да се укине ТИК ТОК – ова го гледаат и млади луѓе

Зошто СТОП за TikTok во Македонија? Затоа што ова го гледаат и млади луѓе! Ваква објава излезе на фејсбук страницата СТОП за ТикТок во Македонија....

Република Северна Македонија на лажговци

Нашата мила Македонија! Онаа која требаше да ја градиме, чуваме, негуваме, развиваме! Онаа Македонија во која се родивме, растевме, пораснавме, добивме синови и ќерки, внуци! Онаа...
- Advertisement -