fbpx
3 C
Skopje

Самка Ибраимовски во коментари се заканува на неистомисленици – ќе ги отвориме тефтерите и за вас! (ФОТО)

АКТУЕЛНО

Љубчо Георгиевски: Се чувствувам како македонец и како ништо друго

Претседателот на ВМРО-Народна партија, Љубчо Георгиевски кој деновиве излезе со предлог план за решавање на спорот со Бугарија, којшто власта не го прифати, вели...

Вучиќ до криминалците: Готови сте, еден нема да толерирам, сите ќе ве уапсиме

По завршувањето на седницата на Советот за национална безбедност, беа прикажани фотографии со вознемирувачkaa содржинa каде се прикажуваат тешки докази. Клучните докази против криминалните групи...

Христијан Мицкоски од инфективна клиника: Тешко дишам, а главата ми пука од температура

Лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски се огласи на фејсбук од инфективна клиника: По криминални и украдени избори, злоупотреба на вонредна состојба, масовен поткуп, притисоци,...

По барањата за воведување рестриктивни мерки, се огласи и Филипче: Не е исклучена можноста за воведување на рестриктивни мерки идната недела

Засега нема потреба од воведување дополнителни рестриктивни мерки, но можноста за такво нешто не е исклучена, рече денеска министерот за здравство Венко Филипче. Како што...

Претседателот на партијата ПЦЕР и пратеник во Собранието на Република Македонија Самка Ибраимоски кој е во коалиција со владејачката партија СДСМ, на социјалната мрежа Фејсбук преку коментар му се закани на претседателот на ВМРО НП во Кривогаштани кој преку ФБ статус обзнани дека Општинскиот Комитет на ВМРО НП во Кривогаштани донел едногласна одлука за бојкот на референдумот.

https://www.facebook.com/zoran.graoroski/posts/2252423478161809

 

– Прв ОК на ВМРО НП кој едногласно донесе одлука за бојкот е ОК ВМРО НП Кривогаштани, стои во постот на Граорски.

Под овој негов ФБ статус, претседателот на ПЦЕР Самка Ибраимовски пишува:

– Добро сте се договориле, ама ќе ги отвориме и тефтерите за вас, па ќе видиме се што имало направено нерегуларно а имате многу, затоа сакате да остане како што е.

 

ФОТО

Овој коментар на Ибраимоски предизвика лавина од реакции од луѓе кои му порачуваат дека ова е демократска земја, а заканите треба да бидат минато.

– Зоки одлучил така со соработниците. Негово право Имаш ти право да молчиш. РАЗБРА???

Револтираните граѓани го прашуваат Ибраимоски дали има носталгија за едно минато време на тефтерчиња за кои токму тој и неговите коалициони партнери беа гласни критичари и ветуваа дека со доаѓањето на власт ќе заврши времето на тефтерчиња и поделба на граѓаните.

ФОТО

– Какви тефтери ќе отвараш па ти. Со сет ум ли го кажа ова? – стои во една од реакциите под коментарот на Ибраимоски. 

 

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Неделен хороскоп: Љубовен занос за овој знак, а овој знак ќе добие голема материјална добивка

Овен 21.3-20.4. Љубов: Во никој случај не можете да го достигнете она кон што се стремите во љубовта, но барем немојте да се борите со...

Љубчо Георгиевски: Се чувствувам како македонец и како ништо друго

Претседателот на ВМРО-Народна партија, Љубчо Георгиевски кој деновиве излезе со предлог план за решавање на спорот со Бугарија, којшто власта не го прифати, вели...

Земјотрес во Македонија – ноќеска се тресеа овие градови во земјава

Земјотрес со интензитет од три степени според Европската макросеизмичка скала синоќа во 22:43 часот е почувствуван во Дебар, Гостивар и Маврово, соопшти денеска Сеизмолошката...

И докторите заплакале: Оваа потресна фотографија крие приказна која никогаш нема да ја заборавите

Брачниот пар Дон (84) и Маргарет (80) биле во брак 59 години, тие во август оваа година починаа заедно држејќи се за рака. На вработените...

По Задушница доаѓа големиот празник: Што треба да направи секој верник?

Прочка, кој доаѓа по Задушница, претставува голем празник за македонскиот народ и со него се поврзани голем број обичаи и верувања. Празникот Прочка или Велики...
- Advertisement -