fbpx
13.8 C
Skopje

Се разведува Коки Јанков од екс дуото Дуле и Коки

АКТУЕЛНО

Коки Јанков кој се прослави со дуото „Дуле и Коки“ по десет години брак се разведува, информира естрадниот магазин „Ексклузив“ кој се емитува на „1ТВ“.

Тимот на Ексклузив дознава дека парот реши да се разведе по една деценија брак од кој ја имаат и ќеркичката Лара.

Популарниот музичар и неговата сопруга Росана, инаку портпарол во АМСМ, ја имаат ќерката Лара.

Причините за разводот сеуште не се познати иако ексклузивно дознаваме дека бракоразводната постапка е во тек.

https://www.youtube.com/watch?v=Le834FrpcD4

извор: 1тв

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -