fbpx
24.8 C
Skopje

Се сеќавате на Трајче од Пинкови ѕвездички – погледнете како изгледа денес

АКТУЕЛНО

Дали се сеќавате на малиот Трајче Георгиев од Струмица, кој жареше и палеше на сцената на „Пинкови ѕвездички“, а цела Македонија беше горда на него.

Пред три години се појави во регионалното музичко шоу „Пинкови ѕвездички“, а публиката и жирито беа воодушевени од неговиот глас.

На аудицијата „Пинкови ѕвездички“ се претстави со песната „Зошто отиде“ од Тоше Проески, а срамежливиот Трајче веднаш им беше симпатичен на жирито.

Во текот на целиот натпревар најголема поддршка му беше неговото семејство, а пред се неговата сестра. Иако, не важеше за фаворит тој не победи, но го освои второто место.

Денес Трајче има 17 години и сѐ уште се занимава со музика, а секако и не престанува да реди успеси.

Тој ја имаше честа да се појави на иста сцена заедно со балканската ѕвезда Тони Цетински. Погледнете како изгледа денес:

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -