fbpx
5 C
Skopje

Шарената револуција да ја продолжиме во црвено – жолта!

АКТУЕЛНО

Љубчо Георгиевски се огласи за интервјуто на Заев:Заев решава два-три крупни проблеми од државен аспект

Љубчо Георгивески, лидер на ВМРО Народна партија, е на став дека сите работи што ги кажал премиерот Зоран Заев во интервјуто за БГНЕС се...

Николов: 100 штипски куќи во населбата Света Недела за социјално загрозените семејства

Штип се грижи и ќе се грижи за секој еден свој жител. Солидарноста, хуманоста и посветеноста се нашиот столб и во тој дух ќе...

Европски претставници: Заев ја носи Македонија во ЕУ, таму каде што припаѓа

По повод наградата за човекови права за 2020 година што фондацијата „Фридрих Еберт“ му ја додели на претседателот на СДСМ Зоран Заев, со видео...

Спасовски се огласи за протестите на ВМРО-ДПМНЕ: Почитувајте ги забраните за јавни собири

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска апелираше до опозицијата која најави протести во повеќе градови да ја почитува забраната за јавни собири, заради...

Писмото го објавуваме во целост

До редакцијата на „Македонска нација“

ОД ПОРАНЕШНИ ЧЛЕНОВИ НА ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА, СЕГА ПРОДОЛЖУВАМЕ ВО ЦРВЕНО ЖОЛТА РЕВОЛУЦИЈА

СИТЕ ЗАЕДНО ДА СЕ СПЛОТИМЕ И ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА ДА ЈА ПРОДОЛЖИМЕ ВО ЦРВЕНО – ЖОЛТА!

Браќа по крв и род,

Ве замолуваме да го објавите следниот проглас на страницата на Вашето и наше списание „Македонска нација“ за што сме ви благодарни

ПРОГЛАС

Браќа и сестри Македонци, Македонија е нападната. Оваа измамничка власт не` измами сите. Ни ветуваше дека доаѓа живот за сите, дека ќе се вратат сите кои ја напуштиле Македонија, дека ќе ги зголемат платите до 750 евра, дека кризата ќе заврши и дека Македонија и нејзините граѓани ги чека нов и подобар живот и правда и праведност за сите.

Што направија…НЕ ИЗЛАЖАА И НАС И ВАС!

Наместо живот за сите тие донесоа црнило, полни затвори со неистомисленици…

Наместо нашите иселеници да се вратат, секој ден ги гледаме како ги полнат автобусите и заминуваат од Македонија.

Наместо 750 евра, тие и досегашната мизерна плата и пензија ја кратат и ја задоцнуваат.

Наместо кризата да заврши тие иницираа нова криза која се заканува да не вовлече во граѓанска војна.

Тие лажговци седнаа и се договорија со ДУИ да ја рекомпонираат македонската држава од мултикултурна во бинационална и го погазија Уставот на Р.Македонија, донесоа неуставен закон кој уште повеќе ќе го подели македонското општесто.

Насилнички го донесоа законот за јазиците, кршејќи го и Уставот и Деловникот на Собранието на Р. Македонија. На ист начин планираат да го променат и Уставното име на Р. Македонија.

ПРЕД ДА ДОЈДАТ НА ВЛАСТ ЗАЕДНО СО НИВ ГИ ФАРБАВМЕ СПОМЕНИЦИТЕ НА НАШИТЕ ХЕРОИ, ДРЖАВНИОТ ИМОТ КОЈ СО КРВ И ПОТ Е СПЕЧАЛЕН ОД МАКЕДОНСКИОТ НАРОД.

СЕГА СИТЕ НИЕ СПЛОТЕНИ ДА ГО ОФАРБАМЕ НИВНИОТ ИМОТ, ЗАТОА ШТО ТОЈ ИМОТ Е СПЕЧАЛЕН НА НЕЧЕСЕН НАЧИН И СО ВЕЛЕПРЕДАВСТВО.

СИТЕ ЗАЕДНО ДА СЕ СПЛОТИМЕ И ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА ДА ЈА ПРОДОЛЖИМЕ ВО ЦРВЕНО – ЖОЛТА РЕВОЛУЦИЈА СЕ` ДОДЕКА НЕ СЕ ПОНИШТИ АНТИМАКЕДОНСКИОТ ПРОЕКТ ЗА ДВОЈАЗИЧНОСТ И ПРОМЕНА НА УСТАВНОТО ИМЕ НА Р. МАКЕДОНИЈА.

ВЕ ПОВИКУВАМЕ ДА СТАВИМЕ КРАЈ НА ПРЕДАВСТВОТО. ДА ИЗЛЕЗЕМЕ ПРЕД ДОМОВИТЕ НА СИТЕ ВЕЛЕПРЕДАВНИЦИ И ДА ЈА ПРОДОЛЖИМЕ ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА ВО ЖОЛТО ЦРВЕНА РЕВОЛУЦИЈА.

ГОСПОД НЕКА Е СО СИТЕ НАС!

Извор: Mn.mk

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Љубчо Георгиевски: Ќе ги објавувам со име и презиме сите од ВМРО кои плукаат по Заев а зборувале многу за Бугарија

Поранешниот претседател на ВМРО-ДПМНЕ и поранешен македонски премиер, Љубчо Георгиевски во интервјуто на ТВ 24 дебатираше за македонско-бугарските односи и интервјуто кое премиерот Зоран...

Овој напиток е ХИТ во светот: Се пие 15 дена, намалува 80 отсто од маснотиите

Револуционерниот напиток стана хит во светот поради својата ефикасност. Тајната е во главната состојка – сода бикарбона бидејќи за четири недели го забрзува метаболизмот и...

Николовски : Штип заслужува да е во сигурни раце

Денеска се приклучив на централниот караван на #СДСМ во Штип, со поддршка и промоција на програмата на Д-р Сашко Николов. Само со Сашко Николов,...

Миленко го нарече Апасиев шарено kурле и му порача: Парите од хонорар кај Катица да ги вратиш

Шареното kурле го рушеше Грујо за да дојде Заев. Заев дојде, kурлето во парламент кворум му обезбедува. Еднаш шарен - секогаш шарен. Парите од хонорар кај...

Љубчо Георгиевски се огласи за интервјуто на Заев:Заев решава два-три крупни проблеми од државен аспект

Љубчо Георгивески, лидер на ВМРО Народна партија, е на став дека сите работи што ги кажал премиерот Зоран Заев во интервјуто за БГНЕС се...
- Advertisement -