fbpx
11.8 C
Skopje

Шешељ: Јуначкиот македонски народ победи, не ве оспорувам повеќе како народ

АКТУЕЛНО

Македонскиот народ, јуначкиот македонски народ победи им покажа на сите какво им е достоинството, гордоста, националната свест, јас никогаш повеќе нема да го оспорувам македонскиот народ.

Ако македонците не се срби, тогаш ни се најблиски на нас србите. Немаме на светот етнички поблизок народ од македонскиот.

Само тоа што се вика Вардарска Македонија и што го ослободи српската војска денес е независна македонска држава, а останатото не е. Односот на србите спрема македонците бил најсиправен. Тоа го покажува ова, вели Шешељ во интервју за српски медиум.

Дури и ВОЈВОДАТА ШЕШЕЉ се поклони на Македонската храброст…. фала му

Posted by Vaska Premcevska on Friday, October 5, 2018

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -