fbpx
21.8 C
Skopje

ШЕСТ ДЕНА ПО ИСТЕКОТ НА ПРЕОДНИОТ РОК ЛИВЕРПУЛ ДОНЕСЕ ЗАСИЛУВАЊЕ ЗА КОЕ ДОПРВА ЌЕ СЕ ЗБОРУВА….

АКТУЕЛНО

Фудбалскиот клуб Ливерпул го ангажираше талентираниот колумбијец Андерсон Ароја. Ливерпул го потврди трансферот со 18. годишниот фудбалер од колумбијскиот клуб Форталеза.

Сепак, тој нема работна виза па затоа е испратен на позајмица во Мајорка. Планот е играчот таму да биде година и пол, односно до летото 2019 година, а тогаш ќе добие шанса за првиот тим на Ливерпул.

Ова момче има посебни карактеристики, игра како бек, но подеднакво добро и на двете страни и со тоа го скрена вниманието на скаутите на Ливерпул.  Тој веќе има одиграно 23 натпревари за тимот од Колумбија, а има само 18 години.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -