fbpx
18.8 C
Skopje

Шилегов си типкал на мобилен и им раскажувал виц за кокошка на активистите за заштита на Водно

АКТУЕЛНО

Активистите за заштита на Парк шумата Водно од гасовод, обединети во здружението “Го сакам Водно“, денеска, објавија детали од една од средбите на кои присуствувал скопскиот градоначалник Петре Шилегов, пишува порталот joci.mk. (прочитајте – ОВДЕ)

На средбата биле присутни многу активисти, но и владини претставници.

Според активистите, неговиот однос кон нив, по првата средба во Влада, бил далеку од сериозен за нивен вкус – си типкал на мобилен и им раскажувал меѓудругото виц за кокошка. Дојдени за разговор на сериозна тема со луѓе кои првпат ги гледаат во живот, тие не го разбрале контекстот на неговиот хумор.

 

Фото

Фото

Прочитајте повеќе на joci.mk – ОВДЕ 

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -