fbpx
-1.8 C
Skopje

Систем за обложување на фудбал наречен „Девет магични линии“

АКТУЕЛНО

Богоjeски со жестока порака до Милошоски и Апасиев:Македонците и Албанците имаме слична историја и исти маки сме препатиле

Обидот на типчиња како Антоњо и Апашиненко да направат меѓуетнички судири во Македонија со приказната за “шиптарот Османи кој ги продава македонскиот идентитет и...

Николов: Социјална правичност и еднаквост за сите штипјани

ПРВА ЛИНИЈА Home ИЗБОРИ Николов: Социјална правичност и еднаквост за сите штипјани December 1, 2020 13:10 Како иден градоначалник се обврзувам дека ќе продолжам да работам...

Бочварски: Државата ќе стане сериозен играч во однос на пазарот на гас

Министерот за транспорт и врски Благој Бочварски вели дека гасификацијата е еден од приоритетите на Владата и оти кракот кој поминува низ од Куманово,...

Венко не спие: Доцна во ноќта ги сподели најновите резултати за Ковид-19 за изминатите 24 часа

Во последните 24 часа се направени 1181 тестирања, а регистрирани се 336 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 95, Куманово 10, Штип 12, Прилеп...

Системите за обложување ги користат многу играчи кои се занимаваат со обложување. Тие се свесни дека со помош на системот нема потреба да ги погодат сите натпревари кои ги напишале, односно тие се добитни и со промашен еден, а во некои случаи и повеќе натпревари.

Постојат безброј системи за обложување, некои бараат повеќе храборст, а некои бараат голема цифра на вашата банкараска сметка. Како и да е, виe имате право да го изберете системот што вам ви одговара најмногу.


———————————————————
САМО УШТЕ 2 ДЕНА!
200% бонус до 200 EUR екслузивно во 10Bet казино!
1.Најавете се на казиното на 10Bet или креирајте сметка ТУКА
2.Направете уплата над 20 евра со промо кодот 200PHANTOM
3.Добијте 200% до 200 евра бонус
Регистрирај се на 10Bet казино 
———————————————————


Ние специјално за вас го издвоивме еден од најпознатите системи за обложување, а тоа е системот наречен „Девет магични линии“. Овој систем ни нуди неверојатна можност за огромна добивка.

Системот има девет системски тикети (3 од 4), а уплатата зависи од коефициентите и уплатата.

Можностите се различни. Нашата препорака е едната игра од секој натпревар да биде сигурна (коефициент од 1.8 до 2.10), другата игра да биде со поголем коефициент (2.4 до 3.3) и третата со најголем, односно изненадување, (1-Х, 2-Х, 7+).

Ако имате четири сигурни натпревари, третиот знак може да биде точен резултат. Системот гарантира еден добитен тикет со три погодени натпревари.

Ако играте реални типови, коефициентот за погодени три натпревари може да биде од 350 до 900, односно тоа е многу повеќе од целкупната уплата, а ако ги погодете сите четири коефициентот би бил од 2500 до 10000.

Другата опција е да изиграте игри кои може да се случи сите три да бидат добитни (на пример за еден натпревар ставете х-1, ГГ прво полувреме и 4-6 голови). Тогаш може да се случи сите девет тикети да бидат добитни, а тоа е вртоглава сума на пари.

Пример:
Шифра Тип 1 Тип 2 Тип 3

1001          X     GG3+   X-X

1002          1       1 i 3+   ГГ3+

1003         2        2-2        3+

1004         1        1-1       ГГ3+

Изиграјте ги одбраните натпревари по следниот редослед:

Tiket 1:
1001 – X
1002 – 1
1003 – 2
1004 – 13 од 4
Tiket 2:
1001 – X
1002 – 1 i 3+
1003 – 2-2
1004 – 1-13 од 4
Tiket 3:
1001 – X
1002 – gg3+
1003 – 3+
1004 – gg3+3 од4
Tiket 4:
1001 – GG3+
1002 – 1
1003- 2-2
1004 – gg3+3 од 4
Tiket 5:
1001 – GG3+
1002 – 1 i 3+
1003 – 3+
1004 – 13 од 4
Tiket 6:
1001 – GG3+
1002 – gg3+
1003 – 2
1004 – 1-13 од 4
Tiket 7:
1001 – X-X
1002 – 1
1003 – 3+
1004 – 1-13 од 4
Tiket 8:
1001 – X-X
1002- 1 i 3+
1003- 2
1004 – gg3+3 од 4
Tiket 9:
1001 – X-X
1002 – gg3+
1003  -2-2
1004 – 13 од 4

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Апел до Шилегов од отец Оливер: Ве замолувам како родител, помогнете да го спасиме животот на Елизабета

Скопскиот градоначалник Петре Шилегов не отстапува од новогодишното украсување на главниот град, иако голем број граѓани бараа истото да се откаже или барем поголем...

ТАЖНА ВЕСТ Македонија загуби уште еден доктор: Две недели се лечел од корона, по што нагло му се влошила состојбата

Струга загуби врвен доктор, кој успеал да се справи со коронавирусот но не и со последиците од него. Шеесетгодишниот хирург-специјалист д-р Владимир Кочоски две...

Работа од соништата во Шведска: 2.000 евра месечно за речиси ништо

Речиси секој сонува за совршената работа – да правите нешто што ви причинува задоволство, а коешто ви носи доволно заработка за да живеете среќно....

Заев повторно со емотивен статус: Со жалење ја примив веста за смртта на заменик градоначалникот на Скопје

Со искрено жалење ја примив веста за смртта на Енвер Малиќи, заменик-градоначалник на Град Скопје, бизнисмен и сопственик на една од најуспешните компании во...

Фуркан Салиу со моќна порака: Драги сограѓани МАКЕДОНЦИ

Фејсбук статус на новинарот Фуркан Салиу Драги сограѓани МАКЕДОНЦИ, Немојте да замислите ништо! Да, Министерот за надворешни работи е Албанец, и тука нема што да...
- Advertisement -