fbpx
6 C
Skopje

СЛИКАТА СВОЈА СИ ЈА САКАМ: Роналдо откри дека воопшто не гледа натпревари на ТВ, па кажа колку често се гледа во огледало

АКТУЕЛНО

Николов: 100 штипски куќи во населбата Света Недела за социјално загрозените семејства

Штип се грижи и ќе се грижи за секој еден свој жител. Солидарноста, хуманоста и посветеноста се нашиот столб и во тој дух ќе...

Европски претставници: Заев ја носи Македонија во ЕУ, таму каде што припаѓа

По повод наградата за човекови права за 2020 година што фондацијата „Фридрих Еберт“ му ја додели на претседателот на СДСМ Зоран Заев, со видео...

Спасовски се огласи за протестите на ВМРО-ДПМНЕ: Почитувајте ги забраните за јавни собири

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска апелираше до опозицијата која најави протести во повеќе градови да ја почитува забраната за јавни собири, заради...

Заев го победи Црвенковски со 3:0 – ја направи СДСМ победничка партија, ја внесе Македонија во НАТО и е на чекор до ЕУ

Пенал(и) за Зоран Заев - фејсбук статус на Дарко Пешевски од ВМРО НП Го изгледав неколку пати интервјуто на премиерот но и го прочитав неколку...

 

 

Освоив многу работи што веќе немам никакви соништа да остварам, рече Роналдо во разговор за бразилскиот Youtube канал Desimpedidos во кој откри интересни детали од својот живот.

 

– Секако, уште ми е желба и сон да го освојам Светското првенство, но кога сега би ја завршил кариерата, би бил прегорд и среќен. Не можев ни да замислам дека кариерата ќе ми биде толку успешна.“

 

Дали од секогаш ми беше желба да бидам најдобар фудбалер на светот? НЕ.

Ако ставите таков притисок на себе, тешко дека ќе ја остварите таа цел. Морате да пуштите работите да се одвиваат нормално, барем така јас постапував во животот“, рече овогодинешниот освојувач на Златната топка па продолжи: Од малечок секогаш бев свесен дека сум посебен бидејќи можев да правам работи кои моите врсници не можеа. Но тоа не значи дека знаев дека ќе можам да ја освојам најпрестижната награда во фудбалот дури пет пати!

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Еве kои групи на луѓе треба да јадат лимон секој ден: Во состојба е да излеkува сериозни болести

Доволниот внес на витамин Ц спречува создавање на камен во жолчката, а ефикасно се бори против настинките и поттикнува регенерација на коските. Лимонската киселина...

Николов: 100 штипски куќи во населбата Света Недела за социјално загрозените семејства

Штип се грижи и ќе се грижи за секој еден свој жител. Солидарноста, хуманоста и посветеноста се нашиот столб и во тој дух ќе...

Kako мали имaле одличен вид: Како Саша и Дејан Матиќ го изгубиле видот (фото)

Пејачите Саша и Дејан Матиќ денес се многу популарни и речиси секоја песна што ќе ја испеат станува хит. Добро е познато дека тие...

Доктор појаснува: Еве кога и како може да се заразите со Ковид-19 носејќи заштитна маска

„Колку почесто излегувате надвор и повеќе време поминувате во гужва, почесто треба да ја перете вашата заштитна маска или пак едноставно да ја фрлите...

Николов: Предвидуваме изградба на конзоли за пешаци на река Отиња.

За три години, локалната самоуправа предводена од СДСМ реализираше бројни капитални проекти, важни за унапредување на квалитетот на живот на нашите сограѓани.Штип мора да...
- Advertisement -