fbpx
21.8 C
Skopje

СЛИКАТА СВОЈА СИ ЈА САКАМ: Роналдо откри дека воопшто не гледа натпревари на ТВ, па кажа колку често се гледа во огледало

АКТУЕЛНО

 

 

Освоив многу работи што веќе немам никакви соништа да остварам, рече Роналдо во разговор за бразилскиот Youtube канал Desimpedidos во кој откри интересни детали од својот живот.

 

– Секако, уште ми е желба и сон да го освојам Светското првенство, но кога сега би ја завршил кариерата, би бил прегорд и среќен. Не можев ни да замислам дека кариерата ќе ми биде толку успешна.“

 

Дали од секогаш ми беше желба да бидам најдобар фудбалер на светот? НЕ.

Ако ставите таков притисок на себе, тешко дека ќе ја остварите таа цел. Морате да пуштите работите да се одвиваат нормално, барем така јас постапував во животот“, рече овогодинешниот освојувач на Златната топка па продолжи: Од малечок секогаш бев свесен дека сум посебен бидејќи можев да правам работи кои моите врсници не можеа. Но тоа не значи дека знаев дека ќе можам да ја освојам најпрестижната награда во фудбалот дури пет пати!

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -