11.8 C
Skopje

Снајдер: Зошто Галата, а не Ливерпул? Го донесов вистинскиот избор, еве и зошто…

АКТУЕЛНО

Николовски: Николов е олицетворение на чесната понуда на СДСМ

На денешната прес конференција во Штип генералниот секретар на СДСМ Љупчо Николовски го претстави кандидатот на СДСМ за предвремените локални избори, Др. Сашко Николов. „Штипјани...

Д-р Сашко Николов : Солидарноста, професионалноста и работа за сите граѓани подеднаkво е мое мото, моја заклетва пред вас.

Важно е Штип да избере градоначалник, легитимен со мандат од вас граѓаните. Штипјани заслужуваат реализација на проектите кои ги набројав сега, но и на...

Словенците за само 10 дена успеаа да адаптираат повеќе од 1.700 квадратни метри болнички капацитети во Љубљана

За само десет дена, градежниците успеаја да прилагодат повеќе од 1.700 квадратни метри болнички капацитет на недовршениот објект на Дијагностичко-терапевтската служба на Универзитетскиот медицински...

Бочварски: Даваме енергија и придонес во насока на подобрување на конекцијата со Бугарија

Во контекст на проблемот со Бугарија, сметам дека во делот на инфраструктурата треба ние да развиваме што е можно посилни и појасни врски помеѓу...

Легендарниот фудбалер од Холандија, Весли Снајдер истакна зошто во минатото го одбил Ливерпул, сметајки дека ако замине во Галатасарај ќе освојува повеќе трофеи.

Снајдер сега игра во Катар, но тој се наврати наназад неколку години па потенцираше дека Галатасарај за него во 2013 година била подобра опција.

Многу од клубовите се прашуваа зошто го напуштам Интер, Ливерпул беше еден од заинтересираните клубови, па на крајот сите беа изненадени зошто го избрав Галатасарај“.

Но зошто Галата а не Ливерпул? Па јас сум победник, јас играм за награди и признанија, па затоа и се решив во Галатасарај да заминам, таму сметав дека ќе имам повеќе шанси за трофеи, во Ливерпул сигурно не, на крајот мислам дека го донесов вистинскиот избор. Имав неколку убави години во Турција“, констатираше Снајдер.

Овој фудбалер иако во поодминати години, пред извесен периосе се пресели во една од катарските екипи, каде е еден од најплатените фудбалери во тамошната лига.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Мистериозен млад човек ја разбранува јавноста: Среде литургија го извади мобилниот – што се обидуваше да направи (фото)

За време на целата литургија, погреб и церемонија одржана во чест и во името на патријархот Иринеј, граѓаните на Србија имаа можностда видат мало,...

Со вградување на плин се оштетува моторот на aвтомобилот?

Со цел да се намалат средствата кои ги даваме за користење на автомобилот, често кај нас граѓаните се одлучуваат за вградување на плин во...

СРУШЕНИ ЦРНИ РЕКОРДИ: Нови 5.067 лица се новозаразени, 38 пациенти почиnaa, се поголем број пациенти на респиратори во Србија (Фото)

Во последните 24 часа во соседна Србија се тестирани над 15.000 граѓани од кои дури 5.067 лица се позитивни на Ковид-19. Нажалост почиnале дури...

Министерството ги сподели резултатите: Проверете дали сте добитник на парична помош за стипендиите за средношколци

Министерството за образование и наука објави резултати од неколку конкурси за доделување стипендии за ученици од јавните и приватните средни училишта во земјава за...

Јоци: Kој сè ќе му забие ножиња на Мицкоски

Кој сè ќе му ,,забие" ножиња на Мицкоски, кој нема никаква контрола врз партијата? Амбиции има #Николоски, најблиску е до тронот, а мора...
- Advertisement -