fbpx
14.8 C
Skopje

Со одбрани зборови се огласи и Зоран Заев за Ванчо Петрушевски

АКТУЕЛНО

По повод трагичното упокојување на доајенот на Македонското глумиште, Ванчо Петрушевски, сочувство изразија актери, политичари, како и цела естрада. По тој повод, на својот ФБ профил сочувство изрази и Премиерот Заев:

“Жална е веста за смртта на знаменитиот доајен на македонскиот театар и филм, Ванчо Петрушевски.

Неговиот актерски талент ќе продолжи да живее како инспирација за многу млади актери во Република Македонија.

Нека почива во мир.”

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -