fbpx
26.8 C
Skopje

Туфегџиќ: Ќе не апсат ако гласаме за ратификација на Договорот со Грција

АКТУЕЛНО

Пратеничката од владејачката коалиција, Ивана Туфегчиќ на својот Фејсбук профил сподели дека до пратениците утрово стигнало заканувачко писмо, потпишано од здружение за борба за еманципација и права на жени.

Потписниците преку него упатуваат закани со затвор доколку пратениците повторно гласаат за ратификација на Договорот со Грција, кој денеска повторно е пред пратениците.

 

Утрово во Собранието пристигнаа писма од извесно здружение за кое не сум чула, меѓутоа не е ниту важно, ниту прв пат да…

Posted by Ивана Туфегџиќ on Thursday, July 5, 2018

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -