fbpx
32.8 C
Skopje

УХМР излезе со вонредна прогноза: Доаѓа голем студ

АКТУЕЛНО

Утре и во наредните денови ќе преовладува сончево време со малку постудени утра, а дневните температури ќе бидат без позначителни промени.

Како што соопшти Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР), најстудено ќе биде в четврток со утринска температура од минус еден степен до девет Целсиусови степени.

Дневните температури ќе се движат од 18 до 26 Целсиусови степени.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -