fbpx
6.8 C
Skopje

Ураганот Флоренс пустоши во Америка – водата влегува во домовите, нема ни струја

АКТУЕЛНО

Ураганот Флоренс веќе започна да дивее во Америка.

Ветер дува со 120 километри на час, а водата веќе навлегува во домовите. Во одредени краеви нема ни струја.

Веќе метеоролозите издадоа предупредување дека ураганот силно ќе удри и дека граѓаните треба да се спасуваат.

Северна Каролина е прва на удар на ураганот Флоренс. Се очекува силен ветер и поплави, а следи и евакуација на жителите.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -