fbpx
24.8 C
Skopje

Ванковска: Јанкулоска е осудена на 6 години затвор за мерцедес кој го користи Заев за лични потреби

АКТУЕЛНО

Јанкулоска осудена на 6 години затвор за набавка на мерцедес во државна сопственост, кој ЗЗ си го вози и за лични потреби!

Ваква драконска казна е само уште еден од џокерите за притисок и кршење кичма на опозициските пратеници! Нема правда, нема мир!, стои во Фејсбук статусот на универзитетската професорка Билјана Ванковска.

https://www.facebook.com/biljana.vankovska/posts/10216870910948001

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -