fbpx
23.8 C
Skopje

Верниот Бате Геле со 20 луѓе го скандираат името на Груевски пред суд

АКТУЕЛНО

Пресудата во предметот „Тенк“ ги разгневи демонстрантите кои се собраа пред Кривичниот суд. Дел од нив својот гнев го истурија на полициските службеници. Неколку жени почнаа да се расправаат со нив, а една се расплака, пишува Фокус.

 

Тие го сканидираат името на Никола Груевски кој е осуден на две години затвори.

Видеото може да го погледнете на Фокус – ОВДЕ 

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -