fbpx
4.8 C
Skopje

ВИДЕО: Гори луксузен хотел во Лондон

АКТУЕЛНО

Околу 100 пожарникари учествуваат во гаснење на пожарот кој изби во хотелот „Мандарин ориентал“ во центарот на Лондон.

Пожарот во луксузниот хотел е пријавен околу 16 часот по локално време.

Улиците околу хотелот се затворени, а причините за пожарот се уште не се познати.

 

 

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -