4 C
Skopje

ВИДЕО: Русин „упадна“ во банка со две стриптизети

АКТУЕЛНО

Незадоволните клиенти во банка знаат да изреагираат бурно и тоа е очекувано. Но, еден Русин тоа го направи на прилично необичен начин.

Настанот се случил во Москва, кога маж во придружба на две стриптизети упадна во филијална на „Сбербанка“, која е најголема во Русија, и на тој начин им покажа на вработените „како треба да се однесуваат со клиентуте“, односно да не бидат „ладни и непријателски настроени“.

https://www.youtube.com/watch?v=0oeGJQS10UE

Неговите „пријателки“ најпрофесионално ја сработија својата задача, додека вработените само стоеја стаписани. Се огласи и претставникот на банката, Олег Власов.

– Инцидентот се случи во една од нашите филијали во Москва. Ова хулиганство е пријавено в полиција, а според нашиот закон за заштита на приватноста, не смееме да даваме повеќе информации за клиентот, неговата работа и сметките, нагласи Власов.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Сведоштво: Ако ја знаете голготата на болните од корона ќе знаете зошто има толку многу починати

Ако воопшто сте се запрашале зошто имаме толку голем број на заболени, како и огромна смртност, доволно е само да прашате некој од пациентите...

Нови 640 случаи на Ковид-19, 2,634 тестирања се последните резултати во државата

Нови 640 случаи на заразени со коронавирусот 2 634 тестирања, 12 лица починати и 143 пациенти оздравени, е билансот од претходното деноноќие. Починатите 12...
- Advertisement -