fbpx
26.8 C
Skopje

ВИДЕО: Трамп повторно се посрамоти – на оваа грешка му се смее цел свет

АКТУЕЛНО

Американскиот претседател, Доналд Трамп, е омилена личност за исмејување на социјалните мрежи. Секоја негова постапка е секогаш будно проследена, исто како овојпат.

На Твитер се појави видео снимка, на која се гледа како Трамп влегува во авион, а на левата чевла има тоалетна хартија.

Трамп имал напорна недела поради скандалот кој изби, кога неговиот кандидат за судија на Врховниот суд, бил обвинет за сексуално злоставување. На тоа се надоврзале и тврдењата дека тој лично го избегнал данокот, па сигурно Трамп брзал кон авионот, за да стигне што е можно побрзо, пренесува „Daily Mail“.

Меѓутоа, не забележал дека на чевлата му се закачила тоалетна хартија, па сѐ останато забележал на видео снимката.

https://youtu.be/bjne8Sh1S9o

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -