fbpx
13.8 C
Skopje

ВИДЕО: Воената парада на Бугарската армија во Софија

АКТУЕЛНО

Видео од  воената парада на Бугарската армија во Софија по повод Денот на храброста 6 мај. На парадата за прв пат учествува и чета на Армијата на Република Македонија.

ВИДЕОТО Погледнете го ОВДЕ

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -