fbpx
4 C
Skopje

Вицови на денот за Мујо и Хасо: Си иди Мујо од службен пат и ја начекува Фата со Хасо

АКТУЕЛНО

Заев: Со Д-р Сашко Николов Штип останува во сигурни раце

Со Д-р Сашко Николов Штип останува во сигурни раце. Од срцето на мекедонскиот исток ве повикувам, на 13 декември излезете, гласајте, заокружете го бројот...

Заев од Штип: Поддршка до 20 илјади евра на млади земјоделци за поттикнување на земјоделското производство

Претседателот на Владата, Зоран Заев заедно со министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Арјанит Хоџа и заменик директорот на Агенцијата за финансиска поддршка во...

Шилегов: Мементо парк за дислокација на спомениците

Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов денеска на прес конференција истакна дека неговиот став кон „Скопје 2014“ е непроменет, како и дека му се...

Спасовски : Тоа што го прави ВМРО ДПМНЕ е чисто лицемерие , страв и бегство од пораз , но тоа е нивен проблем

Ние рековме дека ќе одиме со чесна понуда за сите изборни процеси, Сашко Николов е таа чесна понуда и ние излегуваме пред граѓаните без...

Си иди Мујо од службен пат и ја начекува Фата со Хасо. Мујо се нервира и му вика на Хасо: Добро бе Хасо, од деца сме заедно , кумој сме , заедно се женевме , децата ни се генерација , најдобри комшии и пријатели смe, се најдобро.

Абе Хасо дај пичка му материн престани барем дури ти зборувам

Си биле Мујо и Хасо и чекале автобус. До нив седел еден човек. Мујо го прашал човекот:

Колку е саат?

А тој му рекол: Пет и пет. Тогаш Мујо му вика на Хасо:

Абе, Хасо знаеш дека има и поглупи од нас? Зошто? – прашал Хасо

Па овој ми рече дека часот е 5 и 5, а не кажа веднаш 10.

Мујо вози Ферари, а Хасо фиќо. Фиќото се расипало, па Хасо му вели на Мујо:

Мујо, да го врзаме Фиќото да ми помогнеш да го шлепаме. Ако возиш пребрзо, јас ќе ти свирам да намалиш.

Вози Мујо 220 км/час, а Хасо му Свири да намали. Го гледа тоа полицаец во меѓувреме и пријавува во станица:

Ало шефе, што да правам, Ферари вози со 220 км/час, а Фиќото му свири да се тргне?!

Мујо ја губи Фата во Супер маркет, застанува до згодна жена и и вели:

Можеме да се запознаеме? Јас сум Мујо. Марш, манијаку ни заеден, најде баш овде да ми се пушташ. Е па овде ја изгубив жената, одговара тој и притоа додава: а веднаш штом ќе застанам до некоја згодна женска, жена ми од некаде излегува.

Мујо и Хасо во кафана: Мујо го прашува по Хасо:

Зошто мижеш додека пиеш? Хасо му одговара – докторот ми кажа дека не смеам да погледнам алкохол.

Фата на Мујо му вика: Се сеќаваш лани кога зеде 5 дена одмор и отиде по риба? Да, и зошто ми го кажуваш ова, ја прашува Мујо.

Е, па, се јави рибата и кажа да си го земеш детето!

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Заев: Со Д-р Сашко Николов Штип останува во сигурни раце

Со Д-р Сашко Николов Штип останува во сигурни раце. Од срцето на мекедонскиот исток ве повикувам, на 13 декември излезете, гласајте, заокружете го бројот...

Загубивме уште еден доктор: ТАЖНА ВЕСТ – нека почива во мир

Асоцијацијата на специјализанти и млади лекари на Фејсбук информира дека уште еден доктор го загубил животот како последица Ковид-19. Уште една жртва доктор. Нека почива...

Пристигнува нов коронавирус: Драматично предупредување на научничката која го откри Ковид-19

Кинеската научничка Си Џенгли од Институтот за вирологија во Вухан, предупреди дека во области на југот и југоистокот на Кина, популацијата на лилјаци носат...

КОНЕЧНО Заев се огласи за потегот на Бранко Црвенковски: Ќе имаме избори во април, секој може да даде свои понуди

Не му се лутам на Црвенковски за реакцијата, напротив тој треба да биде активен, рече премиерот Зоран Заев во гостување на радио емисијата „Стадион“...

Заев од Штип: Поддршка до 20 илјади евра на млади земјоделци за поттикнување на земјоделското производство

Претседателот на Владата, Зоран Заев заедно со министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Арјанит Хоџа и заменик директорот на Агенцијата за финансиска поддршка во...
- Advertisement -