27 C
Skopje

Влатко, а колку советници плаќаше твојот шеф Никола Груевски!?

АКТУЕЛНО

Тимот за одговор при катастрофи трага по исчезнатиот велешанец кај Белештевица

Четворица волонтери од Тимот за одговор при катастрофи од Црвен крст на РСМ Општинска организација Велес попладнево се вклучија во потрагата по исчезнатиот велешанец...

Јанчев со амбиција да го преземе ВМРО-ДПМНЕ- како што вели најмоќната партија во Северна Македонија

Градоначалникот на Кавадарци од редовите на ВМРО- ДПМНЕ и поранешен потпретседател на партијата, Митко Јанчев, во интервју за „Фокус“ ги открива своите идни планови...

139 нови случаи на ковид 19, оздравени се 534 пациенти, починати се 6 лица

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1377 тестирања, а регистрирани се 139 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-36, Куманово-11,...

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Влатко Ѓорчев во интервјуто на Алфа телевизија се осврна на назначувањето на Џезаир Шаќири алијас командант Хоџа за советник на премиерот Зоран Заев, но и за бројката на советници кои се во владата на Република Македонија.

Сите овие милозвучни критики од Ѓорчев, кој загрижено прашува како е можно дури 56 советници да бидат ангажирани и плаќани од народот на оваа држава ќе беа навистина добронамерни но во случај кога истото ова прашање Влатко ќе го поставеше на неговиот шеф Никола Груевски кој во својот кабинет имаше 86 советници.

Затоа, глумата и вашата загриженост чувајте си ја себе. Немојте да му продавате пуфки на народот дека многу сте загрижени за тоа кој се го советува премиерот, колку пари се плаќаат за тоа од народот итн итн..
Овие прашања заслужуваат одговор од вистински опозиционери, а не од луѓе кои до вчера дури беа на власт лупаа милиони на споменици и склуптури, или што би рекол Ставрески, трошеа на чоколадо,
а немаат леб дома.

Пишува: Бранко Димитровски

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Тимот за одговор при катастрофи трага по исчезнатиот велешанец кај Белештевица

Четворица волонтери од Тимот за одговор при катастрофи од Црвен крст на РСМ Општинска организација Велес попладнево се вклучија во потрагата по исчезнатиот велешанец...

Заев: Го добив мандатот, се подготвувам да бидам премиер 4 години

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, како одговор на новинарско прашање изјави дека утрово имал средба со лидерот на ДУИ, Али Ахмети Денеска го добивам мандатот...

Поради Ковид-19 вработените на овие компани ќе работат од дома до 2021 година

Додека коронавирусот се шири низ светот, компаниите се помируваат со состојбата и реалноста кога е во прашање работата и многу од нив ги ревидираат...
- Advertisement -