fbpx
12 C
Skopje

ВМРО-ДПМНЕ: Заев е исплашен дека ќе лежи во затвор

АКТУЕЛНО

Борис

Бидејќи ја задоволивме правдата ред е да се вратиме на старите проблеми. Сфативме со годините дека многу тешко успеваме да ја покажеме на дело нашата...

Заев: СДСМ ќе го промени своето име, скратеното име и натаму би останало СДСМ

Премиерот Зоран Заев денеска пред медиумите рече дека владејачката партија во иднина планира да го промени името од „Социјалдемократски сојуз на Македонија“ во „Социјалдемократи...

Директорот на Шутка откри како е сместен Сашо Мијалков и што се презема за него

Како што е познато Сашо Мијалков екс директор на УБК од вчера се наоѓа во притвор во истражниот затвор „Скопје“. Филип Андонов, директорот на затворот...

Брзал да се вakцинира, 88 годишник возел 191 км на час

Француската полиција се изненадила кога запрела 88 годишен маж кој управувал со автомобил, а возел 191 км/ч. Ограничувањето на патот по кој возел е 110...

ВМРО-ДПМНЕ денес со реакција на соопштението на СДСМ.

„Граѓаните на 11-ти декември гласаа за излез од кризата, проекти и просперитет. Граѓаните на 11-ти декември гласаа против политиката на деструкција и кризи која ја практикува аболицираниот криминалец Зоран Заев.

Граѓаните ги прочитаа неговите манипулации и ја испратија најсилната порака дека не поддржуваат криминогени ликови кои се кријат зад политичката функција.

Сега клептоманот Зоран Заев е во паника. Аболицираниот криминалец е исплашен дека ќе одговара за криминалот и дека ќе лежи во затвор за барањето поткуп, за тендерите, за кражбите и за велепредавството. Ова се последните очајнички обиди на Зоран Заев да ја продолжи кризата и да остане на слобода.

Затоа аболицираниот Зоран Заев лаже. Затоа аболицираниот Зоран Заев е подготвен на секакви отстапки и ветува се и сешто.

Човекот кој јавно кажа дека им барал мито на сите бизнисмени во Струмица кои барале услуги од општината, што по закон им следуваат, сега е во паника и подготвен е да стори се за да одбегне враќање таму од каде што Бранко Црвенковски го извлече со аболицијата, за која не побара поништување“, се вели во реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ на соопштението на СДСМ.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Борис

Бидејќи ја задоволивме правдата ред е да се вратиме на старите проблеми. Сфативме со годините дека многу тешко успеваме да ја покажеме на дело нашата...

Заев: Неприфатливо е добивање државјанство со сведоци, мора да има доказ

Премиерот Зоран Заев останува на ставот дека барањето на албанската опозиција со три сведоци да се даде државјанство на тие што сè уште имаат...

Заев: СДСМ ќе го промени своето име, скратеното име и натаму би останало СДСМ

Премиерот Зоран Заев денеска пред медиумите рече дека владејачката партија во иднина планира да го промени името од „Социјалдемократски сојуз на Македонија“ во „Социјалдемократи...

Захариева: Над 100.000 граѓани имаат и бугарско државјанство и понекогаш се заплашувани

Министерката за надворешни работи на Бугарија, Екатерина Захериева, за БНТ денеска изјави дека недопусливо е тоа што во Македонија во 21 век не се...

Скоро 8000 слободни работни места имало во четвртиот квартал од 2020, најмногу во преработувачката индустрија

Во последниот квартал од минатата година стапката на слободни работни места изнесува 1,57 отсто, објави Државниот завод за статистика. Според објавените податоци во овој квартал...
- Advertisement -