fbpx
20.8 C
Skopje

ВМРО НП со честитка за 27. годишнината од остварувањето на вековниот сон: Суверена и независна Република Македонија

АКТУЕЛНО

Денеска гордо со дигната глава стоиме пред најголемиот предизвик за нашата и иднината на татковината, Македонија.

 
Вечниот идеал за кој живот дадоа генерации револуционери, борци за слободата и независноста денеска го живееме и покрај предизвиците кои години наназад на моменти го отежнуваа. И покрај низата премрежја со која се соочуваше Македонија, нацијата, со сплотеност и решителност успеа да се справи со секаков предизвик и продолжи по патот кој е зацртан уште векови наназад, а тоа е Македонија дел од големото европско семејство.

 
ВМРО-Народна партија на нацијата и ја честита дваесет и седум годишнината од остварувањето на вековниот сон, слободна, суверена и независна Република Македонија.
Нека е за многу години!

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -