fbpx
-3 C
Skopje

Aна е во тајна врска со години: Тој се уште не се разведе, а јас веќе губам трпение

АКТУЕЛНО

Николовски: Граѓаните ќе добијат целосно обновена патна мрежа којашто ја поврзува нашата земја со Бугарија и Албанија,

Модернизацијата на паневропскиот Коридор е од исклучително значење за регионалното поврзување и соработка, како и за развој на домашната економија. Патниот правец Крива Паланка...

СДСМ и функционерите застануваат зад премиерот Зоран Заев: Бранко е историја

Искажаните ставови на претседателот на партијата и премиер, Зоран Заев, се ставови на СДСМ. Овие ставови се изградени во рамки на партијата и нејзините органи,...

Убава информација Државата од денеска започна со исплата до 11.000 денари за пензионерите

УБАВА ВЕСТ УТРОВО: Државата од денеска почна да исплаќа до 11.000 денари за сите пензионери Министерството за труд и социјална политика информира дека пензиите за...

Заев: Нам ни треба историја која гради мост на пријателство

Дозволете најпрво да изразам жалење што моето интервју за бугарскиот медиум предизвика толку силни негативни емоции, за кои сум целосно свесен и кои ги...

Во тајна врска сум со колегата од работа, со години. На почетокот тоа беше без обврска, но подоцна премина во љубов.

Јас сум разведена, а тој живее со сопругата поради синот кој го имаат. Се плаши таа да не го одведе далку од него во случај на развод. Цело време ми зборува дека ќе ја реши ситуацијата, да бидам трпелива… Ова го објаснува Ана, барајќи помош.

На оваа мака, таа добива ваков одговор од стручно лице:

-Се е во твои раце. Ти имаш право оваа врска да ја прекинеш. Или пак да му дадеш одереден рок до кога сето тоа треба да го заврши, или пак му се заблагодари за тоа што го имавте до сега. Јас го разбирам дека се грижи за своето дете, но не може мајка на тоа дете да го однесе на Јупитер.

Тој секогаш ќе биде татко на тоа дете, а дете со 12 години може само да одлучи со кого сака да живее. Сама кажуваш дека со години си во оваа тајна врска и дека тука постои љубов, а љубов има само на едно место.

Значи дека тој не ја сака својата сопруга. Наредното видување нека заврши су муабет. Биди јасна и прецизни. До каде сте со врската, дали се гледате заедно во иднина. Кажи јасно дека не сакаш повеќе да губиш време на нешто лажно.
Слушни ги одговорите и одлучи што ќе правиш сама со својот живот и со својата тајна врска.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Писмo од Тито: Потврдувaaдека Бугарија учествувала во ослободувањето на Македонија

Во текст објавен на 360 степени се пренесуваат дел од писмата на Јосип Броз Тито кои тој во 1944 година ги испраќал до неговите...

Васко Ефтов: Заев успеа да се справи и со Црвенковски и со Груевски, Бранко тоа не може да го поднесе

Еден од најискусните македонски новинари Васко Ефтов во сојата најнова емисија вели дека луѓето на Бранко Црвенковски, а веројатно и самиот тој работат за...

Од СДСМ се огласија за протестот: Едвај 200 луѓе го поддржаа Мицкоски

Целосно издиша хистеријата заснована на лаги и невистини што ја ширеше антиевропското ДПМНЕ. Едвај 200 членови го поддржаа губитникот Мицкоски. Граѓаните покажаа дека сакаат...

Николовски: Граѓаните ќе добијат целосно обновена патна мрежа којашто ја поврзува нашата земја со Бугарија и Албанија,

Модернизацијата на паневропскиот Коридор е од исклучително значење за регионалното поврзување и соработка, како и за развој на домашната економија. Патниот правец Крива Паланка...

Пајка: Најлогично решение за претседател на ВМРО-ДПМНЕ е Бранко Црвенковски

По замрзнувањето на членството на Бранко Црвенкоски во СДСМ и големите турбуленции во ДПМНЕ најлогично решение за претседател на ДПМНЕ ВАЉЕВО е токму...
- Advertisement -