fbpx
26.8 C
Skopje

Впечатливата Меган: Нежна и убава како ангел (ФОТО)

АКТУЕЛНО

Буквално пред минута принцот Хари и неговата избраничка на срцето Меган Меркел си разменија брачни клетви во капелата “Сеинт Џорџ“.

Невестата го остави помладиот син на Lady Diana и сите гости и гледачи останаа без здив поради изборот на нејзината свадбена венчаница – едноставно, чиста и нежна креација на британскиот дизајнер Клер Вајт Келер од Живанши. Прекрасниот превез на невестата е прикачен на импресивната дијаманта тијара, која и припаѓа на кралицата Марија. Дизајнерот на венчаницата на дамата Дијана, Дејвид Емануеле, се пофали, дека знаел како треба да изгледа белиот фустан – едноставе, егелегантен со стил.

ФОТО

На церемонијата се присутни 600 гости, а Меган има 10 шаферчета, меѓу кои се и принцот Шарлот и принцот Џорџ.

ФОТО

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -