fbpx
5 C
Skopje

За Заев е нормално министерот Димитров да го фотографира во ОН, средбата со Трамп била настан (ВИДЕО)

АКТУЕЛНО

Се огласи пред да замине: Ќе се вратам на некаков начин

Американскиот претседател Доналд Трамп им порача на присутните во воената база Ендруз дека ќе се врати на некаков начин и секогаш ќе се бори...

Николовски со честитка за Богојавление: Да се обврземе на чесност, одговороност, правичност, меѓусебно помагање и разбирање

Вицепремиерот за борба против корупција и криминал, за одржлив развој и ресурси Љупчо Николовски по повод денешниот голем христијански празник упати честитка од православниот...

Kaракачнов со нова изјава: Самиот Бучковски има добра волја, но тие кои го праќаат кај нас немаат

Најнови вести поврзани со македонско бугарските односи Тој вели дека македонските власти три и пол години не направиле ништо и сега се надеваат на тоа...

Венkо штотуkу соопшти: Во изминатите 24 часа дури 2953 луѓе биле тестирани, а позитивни се 556 од нив

Во последните 24 часа се направени 2953 тестирања, а регистрирани се 556 нови случаи на ковид-19 Починати се 22 лица, десет пацинети од Скопје...

Со кој и да се поздравите, кажувате нешто. Точно е. Дали е средба или настан е за дилема и ние веднаш се корегиравме. Ние сакаме да го слушаме гласот на граѓаните. Чесно беше како и другите што се ракуваа со претседателот Трамп да посакам успешен старт на реформите на ОН. Тоа беше разговорот кој го споделив со него при што беше возвратено едно “благодарам“ и толку. Но навистина тоа е и средба. Еве нека се дефинира како настан, ние се корегиравме. Впрочем, таму бевме само со министерот за надворешни работи кој што се обиде да го сликне настанот бидејќи немав никој од моите асистенции, вели Заев во емисијата 360 степени.

Заев за „360“ тврди дека сите држави и премиери го прават истото а во македонскиот случај тоа било направено „за да може транспарентно пред граѓаните да кажеме дека еве имало настан на кој што е возвратена честитка  односно посакана среќа во делот на реформите, која што е една од сериозните теми овде во Обединетите нации“.

На видеото објавено од кинеската државна агенција се гледа дека ракувањето трае помалку од две секунди и на него не можело да се искажат ни три збора ,  Заев во врска со тоа вели дека „било чесно како и другите кои што се ракувале со претседателот Трамп , да посака успешен старт на реформите на ОН“.

 

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Алеkсандар Вучиќ оди чеkор напред: Најавува нешто што не постои во многу држави (фото)

Српскиот претседател Александар Вучиќ објави дека ќе се обидат да направат фабрика за вакцини во Србија. Како што се наведува во неговата објава на Инстаграм,...

KАРЛЕУШA ЕМOTИВНА: Плачеше на сред емисија, па ја откри ВИСТИНАTA ЗА СKАНДАЛOТ од пред две години покажувајќи ги фотографиите (ФОТО)

Познатата пејачка Јелена Карлеуша ја отвори душата во шоуто „Шок поток“, при што во еден момент плачеше и бараше реклами. Овој пат, пејачката беше...

Арсовски за градоначалникот: Он не може ГОЛФ 2-ка да поправи за 100 евра, голф терени ќе правел

Ќе правел голф терени од 2.5 милиона евра во Лисиче кај нас. Он од што е неспособен не може да поправи Голф 2ка...

Хит видео Погледнете што и прави познатиот битолчанец Ритко на мажена Бугарка

ХИТ ВИДЕО: Погледнете што и прави познатиот битолчанец Ритко на мажена Бугарка Едно време Омегле беше популарна платформа каде што можеа да се спојат сосема...

Филипче донесе одлука: Благодарам на поkаната, ние тука ќе ги вакцинираме сите наши граѓани

Прочитај повеќе во продолжение Здравствените работници од ковид центрите нема да одат да примат вакцина во Србија по вчерашната јавна покана од срспката премиерка. Венко...
- Advertisement -