fbpx
-7 C
Skopje

„Жешки“ предлози за СЕКС кои мора да ги искусите

АКТУЕЛНО

Европски претставници: Заев ја носи Македонија во ЕУ, таму каде што припаѓа

По повод наградата за човекови права за 2020 година што фондацијата „Фридрих Еберт“ му ја додели на претседателот на СДСМ Зоран Заев, со видео...

Спасовски се огласи за протестите на ВМРО-ДПМНЕ: Почитувајте ги забраните за јавни собири

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска апелираше до опозицијата која најави протести во повеќе градови да ја почитува забраната за јавни собири, заради...

Заев го победи Црвенковски со 3:0 – ја направи СДСМ победничка партија, ја внесе Македонија во НАТО и е на чекор до ЕУ

Пенал(и) за Зоран Заев - фејсбук статус на Дарко Пешевски од ВМРО НП Го изгледав неколку пати интервјуто на премиерот но и го прочитав неколку...

Николовски: Граѓаните ќе добијат целосно обновена патна мрежа којашто ја поврзува нашата земја со Бугарија и Албанија,

Модернизацијата на паневропскиот Коридор е од исклучително значење за регионалното поврзување и соработка, како и за развој на домашната економија. Патниот правец Крива Паланка...

За подоцна да не се каете дека не сте испробале сè што некогаш сте можеле, ви нудиме неколку секси предлози кои би требало барем еднаш да ги искусите. Искористете ја секоја прилика и уживајте во секој момент полн со страсни бакнежи и воздишки.

Водете љубов гласно
Ако тоа вие е навика, во предност сте. Гласниот секс навистина има посебна магија. Испробајте го кога и да имате можност.

Употребете лисици
Врзувањето на партнерот за креветот може да биде навистина возбудливо ново искуство.

Секс-викенд
Отидете на викенд и не планирајте ништо друго освен топол кревет и многу секс.

Пред огледало
Тоа е сосема нова перспектива и за ваш и вашиот партнер. Ќе се видите себеси на начин на кој само трета личност би можела. Навистина ќе уживате во возбудливиот поглед кој ќе го имате.

Врзете ги очите
Кога и да ви се одземе едно сетило, сите други се изоструваат. Затоа, практикувајте ги затворените очи, а за сметка на тоа уживајте во сензуалните допири.

Изведете му стриптиз
Не морате да бидете професионална танчерка за да изведе прекрасен стриптиз. Страсната вечер ви е загарантирана по само неколку секси движења.

Груб секс
Ова знае да биде навистина интензивно и возбудливо искуство, но само доколку и двајцата партнери се однапред подготвени.

Снимајте се
Ако сте со личност во која имате потполна доверба, зошто да не? Вреди да пробате.

Секс на плажа
Ова е искуство кое секој мора да го доживее. Секако, овде не се мисли на некоја плажа полна луѓе, туку на некоја пуста и романтична.

Секс во секоја просторија од вашиот дом
И притоа мислиме на секоја, ама баш секоја просторија. Не ограничувајте се само во спалната соба.

Тројка
За оваа комбинација нема што да се раскажува, освен дека оние кои пробале велат дека тоа е тројно задоволство.

Секс на работно место
Оваа егзибиција може да ве чини углед, но ако гледате дека страста преовладува, тешко е да запрете.

Играње улоги
Може да биде забавно доколку имате потреба да ја разбиете монотонијата.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Доктор појаснува: Еве кога и како може да се заразите со Ковид-19 носејќи заштитна маска

„Колку почесто излегувате надвор и повеќе време поминувате во гужва, почесто треба да ја перете вашата заштитна маска или пак едноставно да ја фрлите...

Николов: Предвидуваме изградба на конзоли за пешаци на река Отиња.

За три години, локалната самоуправа предводена од СДСМ реализираше бројни капитални проекти, важни за унапредување на квалитетот на живот на нашите сограѓани.Штип мора да...

Богојески распали по Груевски: Завалијава никаде го нема да гукни за бугарското прашање

Оваа завалијава никаде го нема да гукни за бугарското прашање... за стопирање на македонската интеграција во ЕУ... Но штом го чепнаа кај што го...

Венко Филипче со важна информација: Добивме 13.500 брзи тестови од Норвешка

Денеска добивме донација од 13500 брзи тестови од Норвешка, а 10000 од нив ќе бидат за Министерството за здравство. Оваа помош произлезе од потпишаниот...

Европски претставници: Заев ја носи Македонија во ЕУ, таму каде што припаѓа

По повод наградата за човекови права за 2020 година што фондацијата „Фридрих Еберт“ му ја додели на претседателот на СДСМ Зоран Заев, со видео...
- Advertisement -