fbpx
8 C
Skopje

Факти за ВИБРАТОРОТ

АКТУЕЛНО

Царовска : Штипјани треба да бидат горди што имаат можност да го изберат Сашко Николов за градоначалник

Штипјани треба да бидат горди што имаат ваков сограѓанин од една страна , но уште поважно што може да го изберат за градоначалник. Тој...

Богоjeски со жестока порака до Милошоски и Апасиев:Македонците и Албанците имаме слична историја и исти маки сме препатиле

Обидот на типчиња како Антоњо и Апашиненко да направат меѓуетнички судири во Македонија со приказната за “шиптарот Османи кој ги продава македонскиот идентитет и...

Николов: Социјална правичност и еднаквост за сите штипјани

ПРВА ЛИНИЈА Home ИЗБОРИ Николов: Социјална правичност и еднаквост за сите штипјани December 1, 2020 13:10 Како иден градоначалник се обврзувам дека ќе продолжам да работам...

Бочварски: Државата ќе стане сериозен играч во однос на пазарот на гас

Министерот за транспорт и врски Благој Бочварски вели дека гасификацијата е еден од приоритетите на Владата и оти кракот кој поминува низ од Куманово,...

Факти за ВИБРАТОРОТ Десет факти за најдобриот пријател на девојките и најголемите непријатели на момчињата.

Веќе се купуваат како топол леб. Секоја втора жена пробала вибратор. Пред две години бројките беа значително помали, односно секоја петта жена користеше вибратор.Според легендите свој вибратор, имала и Клеопатра.

Првиот механички вибратор тежел 18. кг, и бил наменет за жени со ментални нарушувања. Британскиот доктор Џозеф Мортимер Гренвил го измислува во 1883 година со цел лекување на „женска хистерија“.

Методот на терапија се сведувал на пациентката да биде доведена до оргазам. Вибраторот „зајче“ беше прикажан во серијалот „Сексот и Градот“, по што тој почна да се користи со поголема популарност.

Во Јапонија има закон според кој секс играчките не треба да имаат форма на полови органи. Производителите долго размислувале со што можат да ја заменат оваа форма, и на крајот се одлучиле застанале на формата на зајак.

Како што покажуваат податоците од статистиката, 81 % од жените признаваат дека редовно користат вибратор при вршењето на секс и не гледаат ништо лошо во тоа.

Во американските држави Албама и Мисисипи продажбата на вибратори е забранета. Во американската држава Јужна Дакота се продаваат по 10 секс играчки по глава од населението во текот на една година.

Најскапиот вибратор во светот е изработен од бело злато и е покриен со 117 дијаманти. Тој чини 50 илјади американски долари.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Звучи како виц, но не е: Маж испешачил 400 километри за да ја разбистри главата по кавгата со жена му

Мажот бил запрен од полицијата рано во понеделникот во близина на Фано во централна Италија. Тој беше уморен и премрзнат, изјави полицаецот Антонио Скванци. Тој на...

Најново: Кафеаните, кафулињата, трговските центри ќе затвораат во 17 часот – соседна Србија со најнови мерки

Српската Влада денеска треба да усвои нови мерки за спречување на ширењето на Ковид-19, предложени од Кризниот штаб. Една од мерките ќе биде угостителските...

ТАЖНА ВЕСТ од Скопје: Пријавено безживотно тело на Бит Пазар на момче кое имало само 27 години

На 01.12.2020 во 05.25 часот било пријавено дека на подрачјето на Бит Пазар бил пронајден починат М.Ш.(27) од Скопје. Од страна на лекар од Итна...

Панталони исечени како танга: Карлеуша во многу провокативно издание (Фото)

Кога надворешната температура е само 5 степени српската пејачка Јелена Kарлеуша е во секси стајлинг, панталони исечени како танга, халтери, долна облека исто како...

Штотуку објави: Јоци распали по Апасиев – мизеријо, како не ти е срам?

Истите лекари и сестри, на кои #факфејс Апасиев и Крмов, им блокираат со вмровци работа на Собрание и носење Буџет, со 3.000 амандмани,...
- Advertisement -