fbpx
21.8 C
Skopje

Адвокати на Трамп сакаат да забранат издавање на книга за него

АКТУЕЛНО

Адвокати на американскиот претседател Доналд Трамп бараат возможност да го запрат издавањето на книгата „Оган и гнев: Во Белата куќа на Трамп“ на новинарот Мајкл Улф.

Со писмо тие бараат од авторот и издавател на книгата “што побрзо да престанат и да се откажат од понатамошно публикување, издавање или распространување на книгата“.

Како што пренесуваат американските медиуми, книгата се очекува да биде пуштена на пазарот во вторник

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -