21.8 C
Skopje
Tuesday, July 23, 2024

Адвокати на Трамп сакаат да забранат издавање на книга за него

Адвокати на американскиот претседател Доналд Трамп бараат возможност да го запрат издавањето на книгата „Оган и гнев: Во Белата куќа на Трамп“ на новинарот Мајкл Улф.

Со писмо тие бараат од авторот и издавател на книгата “што побрзо да престанат и да се откажат од понатамошно публикување, издавање или распространување на книгата“.

Како што пренесуваат американските медиуми, книгата се очекува да биде пуштена на пазарот во вторник

поврзани објави

Последни објави