fbpx
1.4 C
Skopje

Арсенал елиминиран од второлигаш, „Топчиите“ добија свирежи од сопствените фанови (ВИДЕО)

АКТУЕЛНО

Првиот човек на МВР потврди: Спасовски вели дека полицискиот час е опција доколку се случи да има прогрес на пандемијата

Досега не е прелдожена мерка што ќе значи толкава рестрикција – полициски час, затоворање на државата. Дали е тоа опција во наредниот период –...

Убава вест: Сите кои имаат возила на бугарски таблички, ќе можат да ги регистрираат возилата во Македонија со 50 % помали давачки

Сите возила кои заклучно 1 октомври 2020 година влегле на територијата нa Македонија и се со странски регистарски таблички ќе можат во рок од...

Шахпаска: Очекуваме одговори од министерствата за предлогот недела да биде неработен ден

Министерката за труд и социјална политика Јагода Шахпаска денеска на владина седница ќе побара од нејзините колеги од другите ресори за седум дена да...

Николовски: Реализирана обука за практична примена на Кодексот за етичко однесување

Спроведувањето на обуката на членовите на Владата за практична примена на Кодексот за етичко однесување на членовите на Владата и носителите на јавни функции...

Нотингем Форест приреди изненадување во ФА Купот, второлигашот вечерва го зеде скалпот на Арсенал и го совлада фаворитот со 4-2

Арсенал за прв пат под водство на Арсен Венгер доживеа елиминација во 3. коло од ФА Купот, „Топчиите“ загубија на гостувањето кај Нотингем Форест, а за лошата партија добија свирежи од сопствените фанови.

Домаќините најавија изненадување по 20 минути игра, Лихај се снајде најдобро по еден прекин и го матираше Оспина за 1-0.

Само три минути подоцна Мертесакер скокна највиско по корнер од левата страна и донесе 1-1, но гостите доживеаја нов шок пред крајот на првиот дел. Лихај смири една топка на гради и со волеј од врвот на шеснаесетникот фантастично погоди во аголот за 2-1.

Нотингем потоа зголеми на 3-1 во 64. минута откако Бриртон реализираше пенал. Велбек ја врати надежта кај гостите со гол во 79. минута, но сите дилеми беа решени пет минути подоцна кога Доуел погоди од белата точка под сомнителни околности откако се лизна пред да шутира и се чини дека два пати ја удри топката.

https://www.youtube.com/watch?v=X24afHnyHGo

Извор: 24Фудбал

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Од денес: Сите кафулиња, барови, клубови, обложувалници и трговски центри ќе работат само до 18:00 часот во соседна Србија

Работното време на ресторани, кафулиња, барови, клубови, обложувалници и трговски центри е скратено од денес до 18 часот, како дел од мерките донесени од...

Првиот човек на МВР потврди: Спасовски вели дека полицискиот час е опција доколку се случи да има прогрес на пандемијата

Досега не е прелдожена мерка што ќе значи толкава рестрикција – полициски час, затоворање на државата. Дали е тоа опција во наредниот период –...

Убава вест: Сите кои имаат возила на бугарски таблички, ќе можат да ги регистрираат возилата во Македонија со 50 % помали давачки

Сите возила кои заклучно 1 октомври 2020 година влегле на територијата нa Македонија и се со странски регистарски таблички ќе можат во рок од...

Викенд диета: До понеделник 3 килограми помалку

Викенд диетите се многу популарни бидејќи се едноставни, траат кратко, а бидејќи за време на викендот сте дома можете да посветите внимание на тоа...

Шахпаска: Очекуваме одговори од министерствата за предлогот недела да биде неработен ден

Министерката за труд и социјална политика Јагода Шахпаска денеска на владина седница ќе побара од нејзините колеги од другите ресори за седум дена да...
- Advertisement -