fbpx
-5 C
Skopje

Барса ја зголеми понудата, Ливерпул го омекна ставот, Кутињо ќе стане третиот најскап играч

АКТУЕЛНО

Николовски: Граѓаните ќе добијат целосно обновена патна мрежа којашто ја поврзува нашата земја со Бугарија и Албанија,

Модернизацијата на паневропскиот Коридор е од исклучително значење за регионалното поврзување и соработка, како и за развој на домашната економија. Патниот правец Крива Паланка...

СДСМ и функционерите застануваат зад премиерот Зоран Заев: Бранко е историја

Искажаните ставови на претседателот на партијата и премиер, Зоран Заев, се ставови на СДСМ. Овие ставови се изградени во рамки на партијата и нејзините органи,...

Убава информација Државата од денеска започна со исплата до 11.000 денари за пензионерите

УБАВА ВЕСТ УТРОВО: Државата од денеска почна да исплаќа до 11.000 денари за сите пензионери Министерството за труд и социјална политика информира дека пензиите за...

Заев: Нам ни треба историја која гради мост на пријателство

Дозволете најпрво да изразам жалење што моето интервју за бугарскиот медиум предизвика толку силни негативни емоции, за кои сум целосно свесен и кои ги...

Според пишувањата на Тајмс, Филипе Кутињо е на чекор до Камп Ноу, Барселона и Ливерпул се на прагот да си подадат рака за трансфер вреден 160 милиони евра

Филипе Кутињо ќе стане третиот најскап фудбалер во историјата, зад Нејмар и Килијан Мбапе.

Денешното издание на Тајмс вели дека Барселона ја зголемила понудата, Ливерпул го омекнал ставот и двата клуба се на прагот да си подадат рака за трансфер вреден 160 милиони евра.

Од оваа сума, 120 милиони се фиксни а 40 милиони евра се во бонуси. Исто така бонусите ќе бидат поврзани со клаузули кои лесно ќе се активираат како број на настапи и трофеи, и нема да има клаузули кои тешко ќе бидат остварливи како на пример Филипе Кутињо да биде финалист во изборот за „Златна Топка“ или пак да ја освои оваа престижна индивидуална награда.

Весникот додава дека „Црвените“ се обиделе да го убедат Филипе Кутињо да остане на Енфилд, му била понудена можност да добие нов побогат договор, но Бразилецот очајно посакува преселба на Камп Ноу.

Извор: 24Фудбал

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Писмo од Тито: Потврдувaaдека Бугарија учествувала во ослободувањето на Македонија

Во текст објавен на 360 степени се пренесуваат дел од писмата на Јосип Броз Тито кои тој во 1944 година ги испраќал до неговите...

Васко Ефтов: Заев успеа да се справи и со Црвенковски и со Груевски, Бранко тоа не може да го поднесе

Еден од најискусните македонски новинари Васко Ефтов во сојата најнова емисија вели дека луѓето на Бранко Црвенковски, а веројатно и самиот тој работат за...

Од СДСМ се огласија за протестот: Едвај 200 луѓе го поддржаа Мицкоски

Целосно издиша хистеријата заснована на лаги и невистини што ја ширеше антиевропското ДПМНЕ. Едвај 200 членови го поддржаа губитникот Мицкоски. Граѓаните покажаа дека сакаат...

Николовски: Граѓаните ќе добијат целосно обновена патна мрежа којашто ја поврзува нашата земја со Бугарија и Албанија,

Модернизацијата на паневропскиот Коридор е од исклучително значење за регионалното поврзување и соработка, како и за развој на домашната економија. Патниот правец Крива Паланка...

Пајка: Најлогично решение за претседател на ВМРО-ДПМНЕ е Бранко Црвенковски

По замрзнувањето на членството на Бранко Црвенкоски во СДСМ и големите турбуленции во ДПМНЕ најлогично решение за претседател на ДПМНЕ ВАЉЕВО е токму...
- Advertisement -