fbpx
4.8 C
Skopje

Беличанец јавно ги навреди луѓето кои со зурли и тапани ги пречекаа обвинетите за Крвавиот четврток!

АКТУЕЛНО

Денеска продолжија судењата за „Монструм“ и за „крвавиот четврток“ од насилствата во Собранието од 27 април, минатата година.

Денеска, група граѓани организираше протест за поддршка на обвинетите за „крвавиот четврток“, а дел од со зурли и тапани ги пречека обвинетите.

Универзитетскиот професор, Тито Беличанец ги нарече монструми тие што даваат поддршка за насилниците од Собранието.

„ПО ПОВОД СУДЕЊЕТО НА НАСИЛНИЦИТЕ ОД КРВАВИОТ ЧЕТВРТОК!

ЛИЦА КОИ СО ЗУРЛИ И ТАПАНИ ГО ПОДРЖУВААТ НАСИЛСТВОТО НА НАРОДНИТЕ ИЗБРАНИЦИ ВО СОБРАНИЕТО НА 27 АПРИЛ НА КРВАВИОТ ЧЕТВРТОК СЕ НЕЛУЃЕ, МОНСТРУМИ!“, рече Беличанец.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -