16 C
Skopje

Актуелно

Кристијан ја замолил наставничката за двојка, а таа од неговиот состав била запрепастена – за ова зборува цела држава

За овој состав зборува цел Хрватска - дете напишало дека сонува за тоа да се разбуди како дилер. А, на ова наставничката одговорила вака: „Крстијане!...

Ако сакате да одите во Германија ОВА треба да го знаете – ете како ќе се однесуваат кон вас

Работодавачите во Германија редовно ги искористуваат странците, кои помалку ги плаќаат, ги вработуваат без договор и ги присилуваат да работат прекувремено, а за тоа...

Руски доктор издаде вознемирувачко предупредување: Не го купувајте овој леб, предизвикува болест

Докторот на медицински науки, лекарот и билкар Виктор Хрушчов тврди дека современиот леб е причина за многу болести и дека спасот е во квасецот...

(ФОТО) Едвај се движи, а вака седи – Таа го има најголемиот задник на светот

Нејзиното име е Рандалин, а својата популарност ја стекнала благодарејќи на својот огромен задник со обем 175 сантиметри. Дали е тоа премногу? Проценете сами...

(ФОТО) Апасиев со објава која ги замисли ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ – дали е реално тоа?

Димитар Апасиев на својот Фејсбук профил сподели објава, која би требало и веројатно ќе ги загрижи двете најголеми партии во државата, СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ. Професорот...

Ова бебе го оставиле во кутија на железничка станица: Десет години подоцна станала гордост за родителите

Девет години откако ја посвоиле, Мекензи доживеала неверојатен момент, кој ги шокирал во позитивна смисла и нејзините родители. Во 2012 година пеела химна за...

Слушнала глас од некој кој не живее со нив – Мајка се преплашила откако ја видела оваа снимка на ќерка си (ВИДЕО)

Мајка тврди дека нејзината ќерка го снимила гласот на нејзиниот дедо додека снимала Снепчет видео. Кејти Мерсер верува дека нејзината ќерка, Меделин Џонс, фатила морничав...

Партија од коалицијата на СДСМ и Заев порача: Сакаме промени – или ќе делуваме на друг начин

Претседателот на ЛДП Горан Милевски денеска повторно апелираше за промена на изборниот модел во пресрет на предвремените избори што би требало да одржат напролет. –...

ФОКУС: Ќерка на пратеничка и донатор на ВМРО-ДПМНЕ бара права за земјоделците пред Влада

„Јас лично не се занимавам со земјоделство, но моите дома да и излегов во знак на поддршка, зашто сме земјоделски крај…“. Вака на вчерашниот протест...