fbpx
4 C
Skopje

Доаѓа вашето време: Три хороскопски знаци на кои оваа есен ќе им биде најдобра

АКТУЕЛНО

Васко Ефтов вели дека огромен дел од ВМРО ќе сакаат Влада со СДСМ, но без Мицкоски: Јас за разлика од вас не ги продавам...

После бегството на Сашо Мијалков, на Заев му е јасно дека тој работи за пад на Владата на Зоран Заев. Кога е легнат на...

Филипче пресече: Полицискиот час би важел две недели

Му посакуваме на Мицкоски побрзо да оздрави и да закрепне, и здрав и прав да дојде на конгресот и да даде отчет пред делегатите...

Љубчо Георгиевски: Се чувствувам како македонец и како ништо друго

Претседателот на ВМРО-Народна партија, Љубчо Георгиевски кој деновиве излезе со предлог план за решавање на спорот со Бугарија, којшто власта не го прифати, вели...

Вучиќ до криминалците: Готови сте, еден нема да толерирам, сите ќе ве уапсиме

По завршувањето на седницата на Советот за национална безбедност, беа прикажани фотографии со вознемирувачkaa содржинa каде се прикажуваат тешки докази. Клучните докази против криминалните групи...

Без разлика дали сте љубител на есен и се’ што таа носи со себе или дождливите денови ви предизвикуваат нервоза, оваа есен треба да ви се даде многу предности во сите полиња…

Близнаци: Свршувачка, брак, деца?

Оваа есен, за Близнаците се ќе се врти околу љубов, емоции, давање и приход … Со други зборови, им пристигнува најдобриот временски период.Наместо поголемиот дел од своето време да го поминуваат во деловни должности и предвидливо секојдневие, тие ќе имаат тенденција да го инвестираат своето време во романтични достигнувања. На слободните членови на овој знак им се смее голема љубов,додека односите на ангажираните ќе се зголемат на повисоко ниво. Тоа значи дека можат да очекуваат почеток на нов заеднички живот, а може да дојде до нова врска или брак. Оваа есен ќе биде запамтена од страна на Близнаците и според финансиска добивка.

Лав: Успеси на сите подрачја

Покрај тоа што ќе ги следи неверојатна среќа, Лавовите оваа есен ќе имаат многу енергија и ќе се чувствуваат подобро од кога било досега. Тоа значи дека е право време е да ги остават сите сомнежи, стравови и анксиозност и да одат во нови победи. Без разлика дали тоа е љубов или деловно поле, личноста родена во овој хороскоп ќе ја очекува голем успех и напредок. Затоа, драги наши Лавови, искористете ја оваа есен најдобро што можете бидејќи ѕвездите во наредните месеци се апсолутно на ваша страна!

Јарец: Многу излегувања и дружење

Кога станува збор за кариера, Јарецот ќе биде незапирлив во текот на 2018 година година, а неговите бизнис вештини ќе бидат најизразени во почетокот на октомври. Планетарната енергија е целосно концентрирана постигнувајќи ги целите на овој знак, па се очекува големо цутење на деловен план. Освен деловниот успех, Јарците исто така ги очекува и’забавен период. Оваа есен ќе имаат богат општествен живот со многу добри излегувања и интересни собири. Ако припаѓате на овој знак, есента ќе биде сè, само не здодевна!

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Ефтов: Заев и Мијалков играа нечесено еден спрема друг, едниот сакал да го апси, а другиот не сакал реално да се смени Мицкоски

Според Васко Ефтов, Мијалков глумел дека сака да го смени Христијан Мицкоски. Тој во својата најнова емисија прави своја анализа на најновите случувања во...

Васко Ефтов вели дека огромен дел од ВМРО ќе сакаат Влада со СДСМ, но без Мицкоски: Јас за разлика од вас не ги продавам...

После бегството на Сашо Мијалков, на Заев му е јасно дека тој работи за пад на Владата на Зоран Заев. Кога е легнат на...

Раздорот во ДУИ почна да го зема својот данок: Падна првата оставка

Во писмото, ексградоначалникот на Чаир вели: „Со намера да не создадам забуна кај ниту еден мој колега во Собранието, а воедно и да дадам...

Голема тага во домот на балканската дива Карлеуша

Денеска се навршуваат две години од смртта на некогашната радио водителка Дивна Карлеуша. Нејзината ќерка, пејачката Јелена Карлеуша на својот Инстаграм порфил ја објави мајчината...

Љубчо Георгиевски кажува на кој јазик пишувал Гоце Делчев

„Гоце Делчев, Даме Груев, Пере Тошев, Ѓорче, Никола Карев биле учители на бугарската егзархија. Факт е дека ние тоа го криеме во македонската историја....
- Advertisement -