fbpx
11.8 C
Skopje

Најголемиот текстописец во Србија, Марина Туцаковиќ на ивица на нервен слом

АКТУЕЛНО

Најпознатиот текстописец во соседна Србија, а и пошироко, Марина Туцаковиќ, која е авторка на најголемиот број хитови на познатите пејачи, се огласи на својот твитер-профил со цитат кој совршено ја опишува нејзината состојба, како што самата истакна.

“Осаменоста е опасна. Таа создава зависност. Откако ќе сфатите колку смирува, веќе не сакате да се занимавате со луѓето“, напиша таа, и додаде дека не е автор на цитатот, ама дека таа се пронашла во него бидејќи совршено ја опишува нејзината моментална состојба.

Потсетуваме, Марина Туцаковиќ веќе долго време е во изолација откако во почеток на годината ѝ беше дијагностициран рак на дојката.

Таа беше на лекување во Германија, а откога се врати, деновите ги минува на имотот близу Нови Сад, далеку од луѓето. Ретко доаѓа во Белград и скоро и да не се појавува, ниту пак се огласува во јавноста.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -