fbpx
22.8 C
Skopje

Душко Чифлиганев со емотивна љубовна порака за Ева – одговорот на Заева мора да го прочитате

АКТУЕЛНО

Внуката од брат на премиерот Зоран Заев, преубавата Ева Заева и синот на бизнисменот Ванчо Чифлиганец Душко Чифлиганец негуваат животен стил на кој многумина можат да им завидат. Фотографии од нивните егзотични патувања ги преплавија социјалните мрежи.

Летово, ја избраа Индонезија, рајскиот остров на боговите, познат по кристално чистото море, белите песочни плажи, џунглите и високите вулкански планински масиви.

Ева веќе се остварува во улогата на моден дизајнер, а во едно интервју изјави дека покрај модата, вториот сон и е поврзан со медицината. Душко Чифлиганец е дипломиран економист.

Момчето на Ева Заева напиша интересна порака на Инстаграм

Ева Заева и Душко Чифлиганец веќе некое време не кријат дека се во љубовна врска. Тие на социјалните мрежи често објавуваат заеднички фотографии, а Душко покрај фотографиите не ретко во коментарите знае да покаже и колку ја цени неговата љубов. Тој неодамна на еден негов пост на кој објави две фотографии на кои на едната е во прегратки, а на другата ја држи во воздух својата сакана, напиша коментар од Одри Хепберн.

Еве што напиша тој под оваа фотографија:

„Верувам во розово. Верувам дека со смеење најдобро се трошат калориите. Верувам во бакнување, во многу бакнување. Верувам дека треба да бидеме силни кога се’ ќе тргне наопаку. Верувам дека среќните девојки се најубавите девојки. Верувам дека утре е нов ден и верувам во чуда.“

„Секоја љубовна приказна е прекрасна, но нашата ми и омилена“, му одговори Ева под неговата порака на Инстаграм.

 

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -