fbpx
12 C
Skopje

Еден хороскопски знак утре ќе слушне многу добри вести – Дневен хороскоп

АКТУЕЛНО

УБАВА ВЕСТ ЗА ГРАЃАНИТЕ: OД ДЕНЕСКА ВО МАКЕДОНИЈА ЗАПОЧНУВА ИСПЛАТАТА НА ПРАВАТА ОД ДЕТСКАТА, ЦИВИЛНАТА И СОЦИЈАЛНАТА ЗАШТИТА

УБАВА ВЕСТ ЗА ГРАЃАНИТЕ: OД ДЕНЕСКА ВО МАКЕДОНИЈА ЗАПОЧНУВА ИСПЛАТАТА НА ПРАВАТА ОД ДЕТСКАТА, ЦИВИЛНАТА И СОЦИЈАЛНАТА ЗАШТИТА Министерството за труд и социјална политика информира...

НАЈНОВО: TOЛКУ ОД УБАВОТО ВРЕМЕ ВО МАКЕДОНИЈА – СЛЕДУВА ГОЛЕМА ПPOМЕНА ОД УТРЕ

Утре во текот на денот облачноста ќе се зголемува и ќе дува слаб до умерен ветер од западен и југозападен правец. Во сабота поради продор...

Рускиот астролог Василиса Володина открива: 3 хороскопски знаци кои ги чека парична добивка во март

Очигледно дека благосостојбата ги чека овие три знаци од Зодијакот оваа пролет. Проверете за што станува збор. Рускиот астролог Василиса Володина вели: 1. Можеби мислите дека...

Спасовски се огласи за ТиkТоk: Aпелирам за внимателно користење на социјалните мрежи

Апелирам за внимателно користење на социјалните мрежи. МВР од страна на Интерпол доби информација дека на профили на социјалната мрежа „Тик Ток“ во Русија...

Овен (21.03 – 20.04)

Не треба да се оптоварувате со притисоците кои ви ги создаваат другите лица, туку бидете верни на вредностите што го карактеризираат вашиот зодијачки знак. Значи, ослободете се од надворешните влијанија, верувајте во тоа што го поседувате и итајте храбро кон перспективите на животот. Најважно е што ѕвездите ќе ви ја дадат потребната поддршка.

Бик (21.04 – 21.05)

Не треба да се разочарувате од перспективите на животот, зашто постојат хармонични предуслови за надминување на ограничувачките фактори, обидете се со позитивно гледање на сопствените вредности и елиминирање на слабостите. Во секој случај, илузорно е да очекувате дека преку ноќ ќе ги реализирате потенцијалите.

Близнаци (22.05 – 22.06)

Неретко максимално позитивно гледате на лицата и настаните, што понекогаш делува нереално за светот во кој егзистирате. Добро е доколку ја ширите позитивната енергија и се обидувате да им помогнете на познатите. Но, конечно ќе мора да научите да правите селекција, зашто често кога вам ви е потребна поддршка, ги нема т.н. пријатели да ви помогнат.

Рак (22.06 – 22.07)

Желбата за брзо пристигнување на целта ви создава напнатост и променливо расположение. Но, причината за стагнацијата можете да ја побарате и во влијанието на лицата кои ве опкружуваат, зашто заради нив не можете да ги реализирате зацртаните идеи. Затоа, конфузноста и расеаноста постојано ве следат.

Лав (23.07 – 22.08)

Конфузното размислување и недостатокот на решителност во голема мера ќе ви предизвикаат несигурност и потреба за заштита и одобрување од другите лица. Ќе мора конечно да научите дека единствено човекот кој умее да ја контролира сопствената судбина и да ги открие приоритетите, може во подолготраен период да ги почувствува миговите на задоволство и исполнување.

Девица (23.08 – 22.09)

Ѕвездите ве советуваат да не избрзувате со спроведувањето на плановите, зашто кога предиспозициите за постигнување на успех ви беа поголеми, вие ја пасивизиравте енергијата и станавте максимално зависни од лицата од непосредната околина. Затоа, сега е најдобро трпеливо да итате кон целта, со аналитички очи да гледате на влијанието на другите и да ги пренасочите силите кон областите што ветуваат позитивни резултати.

Вага (23.09 – 22.10)

Воспоставете ги вистинските вредности во контактите со лицата кои ве опкружуваат, дистанцирајте се од оние кои ви ја трошат енергијата и не придонесуваат за вашето позитивно расположение. Ѕвездите укажуваат дека ќе го постигнете успехот, посебно ако ги утврдите суштинските приоритети и сфатите дека енергетските и креативни потенцијали, иако ви се мошне големи, сепак не се непресушни.

Шкорпија (23.10 – 21.11)

Верувајте во тоа што сакате да го спроведете, зашто позитивното влијание на ѕвездите ќе ви помогне да успеете во намерата за воспоставување на целосната трансформација. Затоа, изборете се за сопствените права, покажете ги вистинските вредности и бидете бунтовни, кога околностите на животот ќе го побараат тоа од вас.

Стрелец (22.11 – 21.12)

Добро е што тргнавте храбро кон новите предизвици, зашто ако останавте на старите неефикасни, но испробани патеки, ништо немаше да направивте. Уште многу одамна требаше да го стопирате негативното влијание во сите сфери на животот и да се отворите за соочувањето со непознатото.

Јарец (22.12 – 20.01)

Понекогаш лесно и наивно им потпаѓате на туѓите сугестии, поради што наместо да ги почувствувате задоволствата, вие го губите времето на објаснувања и разрешувања на неважните ситуации во животот. Затоа, подобро е да другарувате со добронамерници, кои ќе ви помогнат да ги надминете предрасудите од минатото.

Водолија (21.01 – 19.02)

Во текот на денот ќе можете да ги прилагодувате своите планови според туѓите, но завршете го денот со нешто што вие навистина го сакате. Ќе се најдете во ситуација во која ќе биде потребна итна реакција за решавање на одреден проблем. За среќа, вашето спонтано однесување ќе ве насочи кон вистинската насока.

Риби (20.02 – 20.03)

Денот ќе ви помине вообичаено кога станува збор за работата. Не сакате лажни ветувања, па затоа во наредната таква ситуација први бунтовно ќе реагирате, а околината ќе ви завидува на храброста. Во љубовта се е совршено, конечно успеавте да го скротите партнерот, надевајте се на добар план за во иднина.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Дино Мерлин прв пат за болеста: БЕВ КАКО БИЛКА

Еден од најпопуларните балкански пејачи Дино Мерлин за прв пат проговори за својата болест и како што вели дека било премногу сериозно и се...

Партијата на Љубчо Георгиевски заедно со останатите помали партии во Собранието предлага измени во изборниот Законик за една изборна единица

ВМРО-Народна партија денеска како дел од македонскиот парламент заедно со останатите помали политички партии, партиципиенти во Собранието, предлага измени во изборниот Законик, односно предлог...

МАРТ НИ ГО НОСИ СНЕГОТ ВО МАКЕДОНИЈА: УХМР со детална временска прогноза за викендов, особено подгответе се за утре!

Времето денеска е сончево со мала облачност, а од попладневните часови облачноста ќе се зголемува. Ќе дува слаб до умерен ветер од југозападен правец. Максималната...

Заев: Имам информација кога ќе стигнат првите 3.000 вакцини ама како да кажам, ако не стигнат?

Ние секој ден очекуваме конкретна информација кога ќе стигнат вакцините. Јас сега имам информација кога ќе стигнат првите 3.000 ама како да кажам, ако...

Бил Гејтс открива до кога мисли дека ќе носиме маски

Бил Гејтс (65) ја примил втората доза од вакцината против ковид-19 пред една недела, потврди во интервју за социјалната мрежа Клабхаус. Но иако основачот на...
- Advertisement -