fbpx
-9 C
Skopje

Екс претседателот на УМС ВМРО ДПМНЕ од Каменица премина во редовите на партијата на Љубчо Георгиевски

АКТУЕЛНО

Kaракачнов со нова изјава: Самиот Бучковски има добра волја, но тие кои го праќаат кај нас немаат

Најнови вести поврзани со македонско бугарските односи Тој вели дека македонските власти три и пол години не направиле ништо и сега се надеваат на тоа...

Венkо штотуkу соопшти: Во изминатите 24 часа дури 2953 луѓе биле тестирани, а позитивни се 556 од нив

Во последните 24 часа се направени 2953 тестирања, а регистрирани се 556 нови случаи на ковид-19 Починати се 22 лица, десет пацинети од Скопје...

Во последните 24 часа: 764 тестирања, регистрирани 100 нови случаи

Во последните 24 часа се направени 764 тестирања, а регистрирани се 100 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 47, Куманово 3, Дебар 12, Штип...

ВМРО НП: Историчарите молчат за Kрвав Божиќ во кои беа стрелани стотици македонски партизани

Овие денови пред 76 години се сличија настани кои се спомнуваат под името „Крвав Божиќ“ во кои беа стрелани повеќе стотици македонски партизани. Стрелањето беше...

Можете да ме исклучите од ДПМНЕ, ама никогаш не можете да ме исклучите од ВМРО. Вака, веќе поранешниот претседател на УМС на ВМРО ДПМНЕ во Македонска Каменица Дарко Гоцевски им се обрати на своите довчерашни сопартијци и премина во редовите на партијата на Љубчо Георгиевски.

Дарко Гоцевски беше претседател на Унијата на Млади Сили на ВМРО ДПМНЕ во Македонска Каменица каде што по четврти пат официјален кандидат за градоначалник од редовите на ВМРО ДПМНЕ е Дарко Митевски. Причината поради која Дарко Гоцевски е исклучен од органите на партијата е поради тоа што тој јавно се спротиставил, на како што вели, повторното кандидирање на Дарко Митевски за градоначалник на Македонска Каменица.

На својот ФБ профил поранешниот претседател на УМС на ДПМНЕ пишува дека ВМРО ДПМНЕ не е приватна сопственост на Дарко Митевски, туку му припаѓа на народот, напоменувајќи дека овој пат мораат да изгубат за да ПОБЕДАТ.

Според наши информации, во текот на вчерашниот ден членовите и симпатизерите на партијата на Љубчо Георгиевски – ВМРО НП, организирале коктел на кој бил присутен и веќе исклучениот довчерашен претседател на УМС на ВМРО ДПМНЕ. На фотографијата може да се забележат повеќе стари ВМРОВЦИ кои биле дел од ДПМНЕ, а кои денеска својата поддршка ја даваат за како што велат – единствениот лидер на ВМРО во Македонија, Љубчо Георгиевски.

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1479254068834985&set=pcb.1479260615500997&type=3&theater

Ова не е единствениот револт на млади членови на ВМРО ДПМНЕ. Вчера, на прес конференција излегоа членови на УМС на ВМРО ДПМНЕ кои јавно побараа реформи и промени во партијата, како и поголема застапеност на младите во самите органи на партијата. Дали локалните избори ќе бидат тест за членовите на ВМРО ДПМНЕ дали ќе добијат реформи или не, останува да покаже времето.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Фајзер чорбa и вирусолошка салата: Белградски ресторан со урнeбесно kовид-мени

Постои и убава страна за животот за време на пандемијата ако го погледнете менито на еден белградски ресторан. Во него може да најдете специјалитети како...

Битолчанец тверкаше на хрватки и ги убеди и тие да тверkaaт. Видеото има над 100 илјади прегледи

Македонија е врло лепа земја, има лепе и опасне момке, кад устанем овако и радим то, шеки, шеки. Со овие зборови македонскиот јутјубер го...

Црвеноkоси убавици го ‘зaaпалијa’ интернeтот, нивниот зaвooдлив танц тешко ќе го заборавите

Заводливите девојки кои што го 'запалија' интернетот со нивниот танц се хит број еден. Видеото погледнете го во продолжение, на своја одговорност затоа што...

Исповед на Србинка која се омажила поради документи: Си ја продадов душата за пари

Исповед на девојка од Србија кој заминала во Швајцарија за да се омажи за документи, во потрага за подобар живот. Нејзината приказна ја пренесоа...

Инспектор Томе од „Преспав“ одговара на незгодни прашања, Лила или Марјана Станојковска, Скопје или Охрид

Актерот Горан Стојановски, во моментов најпознат по улогата Инспектор Томе во популарната домашна серија „Преспав“, гостуваше во естрадниот магазин „Бекстејџ“. „За него важи правилото дека...
- Advertisement -