fbpx
10 C
Skopje

Фенери во небото во чест на жртвите од Лас Вегас (ВИДЕО)

АКТУЕЛНО

Илјади фенери летнаа кон небото во чест на загинатите жртви од нападот во Лос Анџелес. Заедно со фенерите кои светеа, беа закачени пораки.

Поглед.мк потсетува, дека на 2 октомври беше извршена најсмртноснато масовно стрелање во историјата на САД, во кој загинаа над 60 луѓе, а уште 527 беа хоспитализирани.

Ова беше извршено од стран на 64. годишниот пензиониран Стивен Падок, кој отвори оган кон многуилјадната публика на концертот од хотелската соба на 32 спрат

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -