4.8 C
Skopje
Friday, February 23, 2024

Гугл со докази дека Русија му помагала на Трамп

Гугл откри докази, дека платформите на Трамп му биле давани со руски агенти со цел да се влијае на претседателсите избори во САД во текот на 2016 година, соопштува The Washinghton Post.

Според информацијата на изданието, Гугл открива дека “руски агенти потрошиле десет илјади долари за реклами“. Тие реклами се распространети во различни платформи на американската компанија – YouTube, Gmail, DoubleClick.

поврзани објави

- Advertisement -
- Advertisement -

Последни објави

- Advertisement -