fbpx
4 C
Skopje

ФОТО: Атрактивната „Росалинда“ го прослави 47-миот роденден со децата и сопругот

АКТУЕЛНО

Д-р Сашко Николов: Бесплатни заштитни маски ако победам во Штип

Продоллжуваме со навремена и целосна дезинфекција на сите јавни институции, посебно каде што престојуваат нашите деца. Ќе иницирам да се формира посебен фонд за...

Заев: Во ЕУ ќе влеземе како Македонци кои зборуваат македонски јазик

Македонскиот народ секогаш бил и ќе биде со поглед напред. Сите премрежја, окупации и блокади беа надминувани и надминати заради желбата за подобро утре...

Јоци до Бранко: Вие сте одамна политички мртви, не ви давам да ја растурите Македонија

Другпат поубаво да ме читате кога ви кажувам предвреме кој е кој и што ќе се случува. Односно, дека ова што го прави ,,БЦ...

Додадете сода бикарбона додека варите јајца – причината ќе ве изненади

За секој проблем постои решение – би рекле многумина, и навистина е така барем кога станува збор за варењето јајца и неговото лупење. Се...

Се сеќавате ли на „Росалинда“? Мексиканската теленовела пред повеќе од една деценија беше многу популарна на нашите простори. Главната улога ѝ припаѓаше на Талија, која до ден-денес привлекува огромна публика не само како актерка, туку и како пејачка.

Кога се снимаше серијата, Талија имаше 27 години. Сега, 47-годишната латино ѕвезда не изгледа многу поразлично од тоа време.

Талија го прослави својот роденден со неочекувана забава организирана од нејзините најблиски. Актерката и пејачка, која кај нас е позната по серијата „Росалинда“, сподели фотографии од одбележувањето на 47-миот роденден.

Облечена во шарено здолниште од Версаче, Талија позира пред балони кои го испишуваат нејзиното име и со гламурозна торта.

Заедно со неа славеа и нејзиниот сопруг Томи Мотола и нивните деца – Сабрина и Метју.

Фотографиите измамија многу коментари кај нејзините фанови дека изгледа фантастично за возраста.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Д-р Сашко Николов: Бесплатни заштитни маски ако победам во Штип

Продоллжуваме со навремена и целосна дезинфекција на сите јавни институции, посебно каде што престојуваат нашите деца. Ќе иницирам да се формира посебен фонд за...

Декември ќе биде многу среќен за овие три хороскопски знаци: Розите ќе цветаат во име на љубовта

Среќата ќе ги придружува и во следната година во која тие ќе фантазираат, ќе визуелизираат и ќе размислуваат позитивно, а тоа пак ќе отвори...

Апасиев ја прифати поканата: Генерале, спремај турско кафе, превриено, без шеќер

Професоре Апасиев, благодарам на брзиот одговор. Кафето ќе го спремам лично јас. Турско. Превриено. Без шеќер. На 19 ноември го замолив @shlapatalo (Борче Стаменов, скромен дечко...

Венко ги објави резултатите: 40 % од тестираните се позитивни

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2019 тестирања, а регистрирани се 820 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-279, Куманово-49,...

Заев: Во ЕУ ќе влеземе како Македонци кои зборуваат македонски јазик

Македонскиот народ секогаш бил и ќе биде со поглед напред. Сите премрежја, окупации и блокади беа надминувани и надминати заради желбата за подобро утре...
- Advertisement -