fbpx
1.4 C
Skopje

ФОТО: Мицкоски присуствуваше на литургија во манастирот Св. Наум Охридски на Попова Шапка

АКТУЕЛНО

Првиот човек на МВР потврди: Спасовски вели дека полицискиот час е опција доколку се случи да има прогрес на пандемијата

Досега не е прелдожена мерка што ќе значи толкава рестрикција – полициски час, затоворање на државата. Дали е тоа опција во наредниот период –...

Убава вест: Сите кои имаат возила на бугарски таблички, ќе можат да ги регистрираат возилата во Македонија со 50 % помали давачки

Сите возила кои заклучно 1 октомври 2020 година влегле на територијата нa Македонија и се со странски регистарски таблички ќе можат во рок од...

Шахпаска: Очекуваме одговори од министерствата за предлогот недела да биде неработен ден

Министерката за труд и социјална политика Јагода Шахпаска денеска на владина седница ќе побара од нејзините колеги од другите ресори за седум дена да...

Николовски: Реализирана обука за практична примена на Кодексот за етичко однесување

Спроведувањето на обуката на членовите на Владата за практична примена на Кодексот за етичко однесување на членовите на Владата и носителите на јавни функции...

Денеска претседателот на ВМРО – ДПМНЕ Христијан Мицкоски заедно со претседателот на Република Македонија Ѓорѓе Иванов, паратеникот Горан Манојловски и Влатко Ѓорчев го посетија манастирот Свети Наум Охридски на Попова Шапка каде што присуствуваа на литургија.

Фото Мицкоски

Чествувањето започна со света божествена архијерејска литургија со која чиноначалствуваа  митрополитот тетовско-гостиварски, господин Јосиф и митрополитот на европската епархија, Пимен.

Митрополит Јосиф на присутните им го честиташе празникот „Свети Наум Охридски Чудотворец”  и по повод претстојните божиќни празници, до сите верници упати пораки за здравје, среќа, бериќет, благосостојба и хармонија

ФОТО Мицкоски

Христијан Мицкоски за време на посетата на Попова Шапка имаше можност да се сретне се повеќе луѓе и да разговара за идните планови и стратегии за идните чекори на ВМРО – ДПМНЕ.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Од денес: Сите кафулиња, барови, клубови, обложувалници и трговски центри ќе работат само до 18:00 часот во соседна Србија

Работното време на ресторани, кафулиња, барови, клубови, обложувалници и трговски центри е скратено од денес до 18 часот, како дел од мерките донесени од...

Првиот човек на МВР потврди: Спасовски вели дека полицискиот час е опција доколку се случи да има прогрес на пандемијата

Досега не е прелдожена мерка што ќе значи толкава рестрикција – полициски час, затоворање на државата. Дали е тоа опција во наредниот период –...

Убава вест: Сите кои имаат возила на бугарски таблички, ќе можат да ги регистрираат возилата во Македонија со 50 % помали давачки

Сите возила кои заклучно 1 октомври 2020 година влегле на територијата нa Македонија и се со странски регистарски таблички ќе можат во рок од...

Викенд диета: До понеделник 3 килограми помалку

Викенд диетите се многу популарни бидејќи се едноставни, траат кратко, а бидејќи за време на викендот сте дома можете да посветите внимание на тоа...

Шахпаска: Очекуваме одговори од министерствата за предлогот недела да биде неработен ден

Министерката за труд и социјална политика Јагода Шахпаска денеска на владина седница ќе побара од нејзините колеги од другите ресори за седум дена да...
- Advertisement -