fbpx
-3.7 C
Skopje

Го продадов бидејќи не се однесуваше како “шампион“

АКТУЕЛНО

Kaракачнов со нова изјава: Самиот Бучковски има добра волја, но тие кои го праќаат кај нас немаат

Најнови вести поврзани со македонско бугарските односи Тој вели дека македонските власти три и пол години не направиле ништо и сега се надеваат на тоа...

Венkо штотуkу соопшти: Во изминатите 24 часа дури 2953 луѓе биле тестирани, а позитивни се 556 од нив

Во последните 24 часа се направени 2953 тестирања, а регистрирани се 556 нови случаи на ковид-19 Починати се 22 лица, десет пацинети од Скопје...

Во последните 24 часа: 764 тестирања, регистрирани 100 нови случаи

Во последните 24 часа се направени 764 тестирања, а регистрирани се 100 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 47, Куманово 3, Дебар 12, Штип...

ВМРО НП: Историчарите молчат за Kрвав Божиќ во кои беа стрелани стотици македонски партизани

Овие денови пред 76 години се сличија настани кои се спомнуваат под името „Крвав Божиќ“ во кои беа стрелани повеќе стотици македонски партизани. Стрелањето беше...

Португалскиот стручњак Жозе Мурињо во два наврати ја водеше екипата на Челси, но и во двата анврати својата авантура ја заврши со отказ на Стемфорд Бриџ.

Мурињо минатата година одлучи да го превземе кормилото на Манчестер Јунајтед и да им докаже на сите дека е уште еден од најдобрите тренери на светот. Португалскиот експерт денес во англиските медиуми се огласи откако претходно Кевин Де Брујн изјави дека станал врвен играч бидејќи на време заминал од Челси.

Оваа изјава очигледно не му се допаѓа на Мурињо кој одлучи да се огласи и да ја открие вистината. Португалскиот стручњак изјави дека Де Брујн бил прекрасен играч, но дека никогаш не би можел да игра во екипата која тој ја води, поради што подоцна објасни зошто на крајот го продал на Волфсбург.

“Од своите играчи очекувам да бидат војници на теренот без обзир дали некој е повеќе талентиран или не. Де Брујн ме одушеви со својата игра кога пристигна во мојот тим, но со своето однесување успеа да расипе се. Едноставно, очекував многу повеќе од него, но тоа не го добив. Иако велат дека сум донел погрешна одлука што сум го продал мислам дека немаше друг излез, вели Мурињо.

„Играчи со таков став не сакам во мојата екипа“, додаде тој.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Политичар влезе во аптека за да ги види цените на леkови во Србија за да ги спореди со тие од република Српска

Младиот политичар, а сегашен градоначалник на Бања Лука минатата година објави интересно видео кое уште се споделува по социјалните мрежи и е доста популарно...

Во пресрет на Богојавление: „Кој вика дека го нема“: По две недели пронајден првиот крст кој го фрлаше попот на Водици во Пробиштип откако...

Потсетување во пресрет на Богојавление: На Богојавление попот во Пробиштип мораше двапати да фрла свет крст во базенот, затоа што првиот исчезна откако беше...

Марија Пијaнманов и сопругот со париско кафе: Поздрав од Париз „мали маkедончиња“

Некои ги хејтаат, други ги обожаваат. Најчесто може да ги сретнете на социјалните мрежи, каде што споделуваат фотографии од нивните дружби по европските метрополи...

Kонечно посочија кој ден од оваа недела се очекува најмногу СНЕГ: Времето до среда ќе биде студено, а четврток подгответе се за снежна поkривка

Ведро и особено студено во утринските часови ќе биде времето до среда, проследено со слаб до умерен северен ветер, информираат од УХМР. Од среда ќе...

Веднаш до Македонија: Штотуку споделено за СИЛЕН земјотрес во соседна Грција

Земјотрес го погоди грчкиот остров Крит утринава, а епицентарот бил во морето, на 52 километри североисточно од Ситија. Јачината на земјотресот била 4,2 степени, иако...
- Advertisement -