fbpx
11 C
Skopje

Ѓорѓиевски: Џабе се криеш под мантија Пимене, народот те виде што мустра си!

АКТУЕЛНО

Љубчо Георгиевски: Се чувствувам како македонец и како ништо друго

Претседателот на ВМРО-Народна партија, Љубчо Георгиевски кој деновиве излезе со предлог план за решавање на спорот со Бугарија, којшто власта не го прифати, вели...

Вучиќ до криминалците: Готови сте, еден нема да толерирам, сите ќе ве уапсиме

По завршувањето на седницата на Советот за национална безбедност, беа прикажани фотографии со вознемирувачkaa содржинa каде се прикажуваат тешки докази. Клучните докази против криминалните групи...

Христијан Мицкоски од инфективна клиника: Тешко дишам, а главата ми пука од температура

Лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски се огласи на фејсбук од инфективна клиника: По криминални и украдени избори, злоупотреба на вонредна состојба, масовен поткуп, притисоци,...

По барањата за воведување рестриктивни мерки, се огласи и Филипче: Не е исклучена можноста за воведување на рестриктивни мерки идната недела

Засега нема потреба од воведување дополнителни рестриктивни мерки, но можноста за такво нешто не е исклучена, рече денеска министерот за здравство Венко Филипче. Како што...

Претседателот на ОК Кисела Вода, Орце Ѓорѓиевски, се огласи на својот профил на Фејсбук откако претходно Отец Пимен објави фотографија со специјалната обвинителка Катица Јанева.

„Ти наместо да си чувар на овие вредности се врза со шарената групировка која две години игра по туѓо сценарио кое чекор по чекор треба да ја разнебити Македонија. Тие не ти се верниците во црквите, тие се гадат од нашата вера и светата македонска црква. Ти со ова се одвојуваш од македонската црква која останува чувар на македонскиот идентитет и сопатник со народот низ вековите.Ќе те наречев отец, ама ти тоа не го заслужуваш, бидејќи помила ти е накажаната слика со одродниците од македонскиот народ, отколку духовната храна. Сребрениците кои ти ги ветуваат фарисеите ќе те однесат до некое дрво покрај некој прашлив пат. Нели Пимене?Џабе се криеш под мантија Пимене. Народот те виде што мустра си и што целиш да добиеш за секоја твоја досетлива фејсбук преписка и објавена фотографија. Овој народ ќе те запамети и немој да се зачудиш ако некогаш со презир те отфрли. Затоа што народот те завладичи, народот ќе те одвладичи. ПС: најдоброто што можеш да го направиш е да бидеш владика, наместо политичар“, напиша Ѓорѓиевски.

 

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Љубчо Георгиевски: Се чувствувам како македонец и како ништо друго

Претседателот на ВМРО-Народна партија, Љубчо Георгиевски кој деновиве излезе со предлог план за решавање на спорот со Бугарија, којшто власта не го прифати, вели...

Земјотрес во Македонија – ноќеска се тресеа овие градови во земјава

Земјотрес со интензитет од три степени според Европската макросеизмичка скала синоќа во 22:43 часот е почувствуван во Дебар, Гостивар и Маврово, соопшти денеска Сеизмолошката...

И докторите заплакале: Оваа потресна фотографија крие приказна која никогаш нема да ја заборавите

Брачниот пар Дон (84) и Маргарет (80) биле во брак 59 години, тие во август оваа година починаа заедно држејќи се за рака. На вработените...

По Задушница доаѓа големиот празник: Што треба да направи секој верник?

Прочка, кој доаѓа по Задушница, претставува голем празник за македонскиот народ и со него се поврзани голем број обичаи и верувања. Празникот Прочка или Велики...

ОВАА ЗАГАТКА НИКОЈ НЕ МОЖЕШЕ ДА ЈА РЕШИ, А ДАЛИ ВИЕ ГО ЗНАЕТЕ ОДГОВОРОТ: Кое семејство од фотографијата е сиромашно?

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ ВО ПРОДОЛЖЕНИЕ: Слика подолу Со оваа загатка ќе го тестирате Вашиот мозок и можеби ќе откриете дали би биле добар детектив. Па, кое од...
- Advertisement -