21.8 C
Skopje
Saturday, July 13, 2024

Трамп: Хилари ги намести изборите во Демократската партија

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска изјави дека изборите за претседател на Демократската партија биле наместени во корист на неговата доскорашна демократска противкандидатка Хилари Клинтон

 

„ Трката за претседател на DNC во потполност беше наместена. Човекот Берни Сандерс никогаш ни немаше шанси“, истакна Трамп на социјалните мрежи.
Како што наведува тој Томас Перез сегашниот новоизбран претседател е човек на кого Хилари  го му загарантирала претседателското столче во партијата без оглед на се.

 

поврзани објави

Последни објави